Jak zaoszczędzić na materiałach eksploatacyjnych do biura

zamiennikituszyhp

Zakup materiałów eksploatacyjnych do biura to zwykle duży wydatek. Ponoszone koszty uda się jednak obniżyć i to bez przeprowadzania rewolucji. Zobacz, co możesz zrobić, by nie przepłacać w trakcie zakupów i użytkować nabyte materiały przez dłuższy czas.

Kupuj hurtowo

Na potrzeby firmy nabywa się cyklicznie bardzo wiele produktów np. długopisy, papier do drukarki, notesy, teczki, spinacze, kawę czy worki na śmieci. Na wszystkich tych rzeczach z łatwością zaoszczędzisz, jeśli kupisz je w hurtowni albo w supermarkecie. Takie sklepy często oferują stałą współpracę, dostawę gratis i zaopatrzenie w ciągu 24 h. Co ważne, zakup biurowych materiałów eksploatacyjnych w jednym miejscu w ilościach hurtowych gwarantuje atrakcyjne ceny, a nawet dodatkowe rabaty. Warto wcześniej zaplanować wydatki i złożyć duże kompleksowe zamówienie. Opłaca się też nabywać artykuły biurowe w większych opakowaniach. Na przykład cały karton długopisów będzie kosztować mniej niż pojedyncze sztuki.

Zdecyduj się na zamienniki tuszy i tonerów

Aby zmniejszyć koszt drukowania firmowych dokumentów, dobierz do swojej drukarki czy kserokopiarki tańsze materiały eksploatacyjne (tusze i tonery). W ofercie Profi Biuro znajdziesz doskonałej jakości zamienniki, których ceny są kilkakrotnie niższe niż w przypadku oryginalnych produktów. Takie materiały mogą okazać się wystarczające dla Twoich potrzeb. W dodatku oszczędności w skali roku, jeśli zdecydujesz się na regularne kupowanie zamienników, osiągną nawet kilkaset złotych.

Dokumenty robocze drukuj w czerni i bieli

Dokumenty przeznaczone do obiegu wewnętrznego drukuj w oszczędnym trybie (z mniejszym nasyceniem koloru czarnego). Taka funkcja jest dostępna w większości w miarę nowoczesnych drukarek. Wydruku w kolorze używaj wyłącznie w przypadku materiałów dla klienta. Drukowanie w kolorze jest kilkanaście razy droższe niż drukowanie w czerni.

Dwustronny wydruk to dwukrotna oszczędność

Dwustronne drukowanie to kolejny sposób na wspieranie firmowego budżetu i oszczędzanie na materiałach eksploatacyjnych. Niesie on same pozytywy z punktu widzenia finansów. Kiedy drukujemy dwustronnie, dwukrotnie oszczędzamy papier ksero. Oznacza to, że wydatki na ten cel spadają nawet o połowę. Ponadto drukując dwustronnie, oszczędzisz miejsce do przechowywania wydrukowanych dokumentów.

Zainstaluj oprogramowanie do zarządzania drukiem

Aby dowiedzieć się, ile dokładnie arkuszy papieru zdarza się nam codziennie marnować, warto zainstalować specjalne oprogramowanie. System obliczy liczbę kartek, jaka okaże się niezbędna do wydrukowania danego dokumentu. W ten sposób uda się uniknąć zbędnych kosztów. Dzięki oprogramowaniu zadrukujemy tylko tyle papieru, ile to konieczne.

Żeby oszczędzać pieniądze w firmie, należy przede wszystkim zminimalizować koszt wydruku, kupować artykuły biurowe hurtowo i nie zużywać zbyt wiele papieru. Dostosowanie biurowych wydatków na materiały eksploatacyjne do realnych potrzeb naszej działalności zaowocuje sporymi korzyściami finansowymi.


Porady

Powiązane artykuły