Znaleziono niewybuchy z II wojny światowej

Trzy niewybuchy zostały ujawnione w ciągu ostatnich dni na terenie Gołdapi i gminy Gołdap. Policjanci zabezpieczyli już te tereny, a znaleziony arsenał pochodzi prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej. Z ziemi wykopano pociski moździerzowe i granaty.

 

 

 

 

Trzy niewybuchy, najpierw w Górnem, później w Gołdapi i w Jabramowie znaleźli w ostatnich dniach robotnicy przy pracach ziemnych i przypadkowy mężczyzna.

W niedzielę (14.10.18) miejscowości Górne (gm. Gołdap) kilka minut przed godz. 10:00 na niebezpieczny przedmiot natknął się mężczyzna, który w rzece zauważył pocisk.

W poniedziałek (15.10.18) po godz. 12:00 na jednej ze żwirowni w Gołdapi podczas wykonywania prac wydobywczych robotnicy wykopali pocisk moździerzowy.

Dzień później (16.10.18) około godz. 8:30 policjanci zostali powiadomieni, że w miejscowości Jabramowo (gm. Gołdap) w trakcie prac polowych ujawniono cztery przedmioty, które swoim wyglądem przypominały granaty i pociski.

Na miejscu działali mundurowi z gołdapskiej komendy specjalizujący się w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego, jak również Patrol Saperski z Jednostki Wojskowej z Giżycka.

Odnaleziona amunicja to 2 pociski moździerzowe i 3 granaty. Niecodzienne znaleziska zostały już przekazane saperom wojskowym, którzy zajęli się ich neutralizacją.
Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat w dalszym ciągu są bardzo niebezpieczne. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.


Aktualności

Powiązane artykuły