Pracowite „wakacje” Husarii Gołdap i przygotowania do kolejnej gali GFN V

Mimo tego, że już zakończyły się wakacje warto wspomnieć co działo się przez ten okres w „Husarii” Gołdap, a działo się bardzo dużo. Dokładnie w terminie 22-29 lipca odbył się pierwszy obóz przygotowawczy do kolejnego sezonu startowego – „ZAKOPANE 2018”. Wzięła w nim udział 27-osobowa grupa z klubu. Obóz prowadził trener Marek Majewski.

 

 

 

 

Zawodnicy i zawodniczki bardzo ciężko przepracowali ten okres przygotowawczy. Po kilku dniach dało się odczuć spore zmęczenie, które z pewnością zaowocuje w dalszym rozwoju. W sumie pokonano dystans prawie 100 km (bieganie, chodzenie po górach). Podczas zgrupowania udało się odwiedzić pięściarzy boksu zawodowego, takich jak – Krzysztof Włodarczyk, Krzysztof Głowacki, Kamil Szeremeta i wielu innych również przygotowujących się do kolejnych pojedynków zawodowych.

Wszystko udało się zrealizować dzięki wsparciu gminy Gołdap oraz pana burmistrza Tomasza Luto. Wsparcie finansowe przyczyniło się do tego, że zawodnicy musieli ponieść niewielkie koszty i w zgrupowaniu mogło uczestniczyć jak najwięcej osób. Należy również wspomnieć o pani Marcie Gawryluk, panu Macieju Ostrowskim i panu Andrzeju Chaleckim, którzy przyczynili się do wyjazdu zawodników z domu dziecka. Dzięki ich wsparciu nie było osób, które nie mogłyby pojechać z braku funduszy.

Po powrocie z obozu i chwilowym odpoczynku, po raz kolejny na obóz (tym razem bokserski) wyjechali – Gracjan Ludtke, Filip Wierkiewicz oraz Aleksandra i Julia Kożak. Czwórka młodych osób z klubu przebywała w dniach 6-18 sierpnia w Szczytnie. Zgrupowanie było realizowane prze Polski Związek Bokserski, w którym udział wzięło 45 osób z różnych klubów z Polski. Dzięki kolejnemu wsparciu sponsorów (takich jak pan Bogumił Szymczak, pan Patryk Proniewicki, panowie Marek i Sławek Słowikowscy, pan Robert Buczyński oraz pani Renata Dąbrowska-Pasterkiewicz) nikt z tych zawodników nie poniósł kosztów pobytu.

Warto wspomnieć, że po konsultacjach, weryfikacji oraz selekcji na obozie, do kadry województwa warmińsko-mazurskiego dostali się Gracjan i Filip. Natomiast siostry Kożak pokazały się z jak najlepszej strony, ale są jeszcze zbyt młode, by walczyć w kadrze wojewódzkiej (z pewnością bez problemu zostałby również powołane).

Kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem był pobyt w Gołdapi Przemysława „Kosiarza” Runowskiego – w dniach 23-25 sierpnia podczas seminarium pięściarskiego. Zawodnik ten walczy dla jednej z najlepszych grup boksu zawodowego w Polsce – Knockout Promotions. Przemek na swoim koncie ma stoczonych 17 zawodowych (i jednocześnie wszystkich wygranych) pojedynków. Jest uznawany za jednego z najlepszych młodych talentów i daje nadzieję na wielkie sukcesy w boksie zawodowym. Do tej pory udało mu się wywalczyć takie tytuły, jak: pas zawodowego młodzieżowego mistrza świata federacji WBC (najbardziej prestiżowej na świecie) oraz pas zawodowego młodzieżowego mistrza świata Intercontinental WBC.

W seminarium udział wzięli również zaproszeni zawodnicy z klubu Mad Dogs Olecko. Każdy uczestnik wyszedł z zajęć bardzo zadowolony i bogatszy w wiedzę. Ogromne podziękowania należą się panu Jackowi Bogdanowi, panu Pawłowi Pawlukanisowi oraz Sebastianowi Wiszniewskiemu. Dzięki wsparciu tych osób udało się po raz już kolejny ściągnąć do Gołdapi czołowego zawodnika, przede wszystkim znanego w boksie zawodowym.

– Mimo tego, że nie udzielaliśmy się za bardzo w mediach, nie oznaczało to, że nic u nas się nie dzieje. Działo się i to bardzo dużo, tylko ciężka praca jaką wykonujemy nie za bardzo pozwoliła nam na pisanie o tym. Jak widać mamy ogromne wsparcie innych osób w klubie. To świadczy o tym że ludzie nam ufają i pomagają dążyć do określonych celów, zarazem reprezentowania gminy Gołdap jaki i ich osobowości. Głównym moim celem w budowaniu tak wspaniałego klubu było to, aby nikt nie przejmował się funduszem i nie myślał, czy go stać na to, by skupił się na ciężkiej pracy. Zawodnicy i zawodniczki na wyjazdy dopłacają czasami bardzo małe pieniądze, bądź w ogóle nie ponoszą żadnych kosztów. Wszystko dzięki wspaniałym ludziom i wsparciu. Ogromnym sukcesem klubu jest powołanie Gracjana i Filipa do kadry wojewódzkiej w boksie – po raz pierwszy mamy w kadrze swoich młodych pięściarzy z naszej gminy i powiatu. Dla mnie, dla trenera, to kolejne osiągnięcie. Teraz, 29 września, czeka najważniejsza dla nas impreza, kolejna edycja gali sportów walki Gołdap Fight Night V. Planujemy zorganizować taką galę, jakiej jeszcze u nas nie było. Będą pojedynki na zasadach boksu – K-1 , MMA oraz mecz bokserski Polska – Rosja w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Wszystkie osoby które przybędą na te wydarzenie z pewnością będą mogły obejrzeć bardzo ciekawe i interesujące pojedynki na wysokim poziomie. Zapraszam wszystkich którzy chcą wziąć udział do zakup biletów w Centrum Informacji Turystycznej w Gołdapi – mówi trener i zawodnik Damian Szafran.

Powiązane artykuły