„My chrześcijanie, my Polacy, nigdy nie mozem o tem zapomnieć”

– … wolność odzyskano, ale trzeba było nie mało sie starać, aby jo utrzymać – zadbać o granice, o jedność i zgode w narodzie, no i pracować solidnie, aby odbudować kraj.

 

 

 

 

 

– Oj nie było łatwo, cięzko pracowali nase dziadki i nase babcie, zeby było co jeść i ludziom, i bydlakom, ale wesoło było, ludzi razem pracowali, potem bawili się, śpiewali, tańcowali, porodzili się nase ojce, potem opowiadali nam jek to onegdaj bywało.

Takie, i inne słowa usłyszymy 11 listopada, gdyż to właśnie wtedy w Dubeninkach odbędzie się patriotyczne świętowanie. Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej” i zespół „Rominczanie” na tę okoliczność przygotowuje widowisko patriotyczne w ramach projektu „A to Polska właśnie – patriotyczne świętowanie na skraju puszczy”, dofinansowanego ze środków Programu „Działaj lokalnie 2018” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny. Pierwsze spotkania ze scenariuszem miały miejsce już w sierpniu. Odtwórcy ról zapoznali się ze scenariuszem podczas trzech warsztatowych spotkań, a że pogoda dopisała, także na świeżym powietrzu. Miejmy nadzieję, że zapału im nie zbraknie.

Kolejnym działaniem w projekcie jest organizacja konkursu poezji patriotycznej. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich chętnych z terenu powiatu gołdapskiego i gminy Dubeninki oraz gmin sąsiednich.

Obudźcie w sobie poetyckie natchnienie – w wielu z was gdzieś ono głęboko tkwi. Jesteśmy o tym przekonani.

Szczegóły konkursu już niedługo. Gorąco zapraszamy.

Informacje na temat działań w projekcie można uzyskać pod numerem tel. 509604148.

Bożena Buza, sawbuz@wp.pl

Powiązane artykuły