Młodzież z CKiW OHP na wymianie międzynarodowej na Słowacji

W dniach 23-30 sierpnia młodzież z CKiW OHP w Gołdapi brała udział w wymianie międzynarodowej na Słowacji pod hasłem „Say NO to addiction!”. Projekt finansowany był w ramach programu Erasmus +. Wzięła w nim również udział młodzież z Czech, Słowacji i Litwy. Nasz kraj reprezentowała ośmioosobowa grupa wraz z dwoma wychowawcami. Wszyscy mieli przyjemność gościć w Zemplinskiej Siravie – przepięknym kurorcie nad jeziorem.

 

 

 

 

 

Uczestnicy na zajęciach wspólnie dyskutowali o nawykach prozdrowotnych i zgubnym wpływie uzależnień. Każdy kraj prezentował dobre praktyki związane ze zdrowym trybem życia. Zajęcia realizowane w ramach projektu były bardzo intensywne. Bardzo ciekawym zadaniem, które przysporzyło uczestnikom wiele zabawy i radości było nagrywanie scenek i filmików o tematyce uzależnień.

Podczas 8-dniowego pobytu młodzi ludzie poznawali kulturę i brali udział w działaniach, które służyły wzajemnemu poznawaniu się i integracji. Była to doskonała okazja do zgłębiania wiedzy o różnorodności kulturowej państw członkowskich Unii Europejskiej. Pobyt urozmaiciły rejs statkiem, gra zespołowa paintball oraz relaks w Thermal Sirava Spa Resort. W wolnych chwilach uczestnicy mieli czas na zwiedzanie pięknej okolicy.

To był wspaniały czas, dzięki któremu młodzież poznała dużo nowych, ciekawych osób i nabyła cenne doświadczenia. Nawet bariera językowa nie była żadną przeszkodą w integracji i zabawie. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas projektu na pewno przydadzą się młodzieży w życiu nie tylko prywatnym, ale i zawodowym. Wszyscy przeżyli niezapomniane chwile i byli bardzo zadowoleni z całego pobytu.

Justyna Wierzbołowicz i Barbara Różycka


Aktualności

Powiązane artykuły