VIII Barwy Kultury Ukraińskiej

Pod koniec sierpnia na scenie GOKiP w Baniach Mazurskich zorganizowano VIII Barwy Kultury Ukraińskiej. Jak co roku podstawowym celem imprezy była promocja kultury ukraińskiej i integracja mieszkańców gminy Banie Mazurskie. Od 15:00 do północy na scenie, przed licznie zebraną widownią, pomimo nie najlepszej aury, swój artystyczny dorobek zaprezentowało blisko 70 artystów z 9 zespołów muzycznych i wokalnych.

 

 

 

 

Przed publicznością po raz pierwszy zaprezentowały się trzy zespoły z Ukrainy: Dawnia Kazka z Łucka, Krajnia Chata z Jaworowa i Muzycznyj Suwenir z Charkowa. Wystąpił również dziecięcy zespół NADIJA z Bań Mazurskich, Cerkiewny Chór Kryłos z Bań Mazurskich, BUDZEWIAKI z Buder i Roman Barniak z Węgorzewa.

O 20:00 na scenie zaprezentował się zespół KARPATIAN z Olsztyna, a imprezę po północy zakończyła zabawa taneczna z zespołem KORMORAN.

Organizatorami VIII Barw Kultury Ukraińskiej byli: Związek Ukraińców w Polsce koło w Baniach Mazurskich oraz Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich.


Aktualności

Powiązane artykuły