Działania „Gimbus” w Gołdapi

Policjanci ruchu drogowego z gołdapskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem „Gimbus”. Celem prowadzonych działań jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dzieciom w drodze do i ze szkoły.

 

 

 

 

Wczoraj (05.09.18) podczas działań „GIMBUS” policjanci gołdapskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami ITD sprawdzali stan techniczny autobusów, uprawnienia do kierowania, dokumenty wymagane podczas kontroli drogowej, jak również stan trzeźwości kierowców. W wyniku podjętych działań skontrolowano siedem autobusów dowożących dzieci do szkół na terenie miasta Gołdap. W trzech przypadkach zatrzymali dowody rejestracyjne za przekroczoną normę emisji spalin.

Kontrole gimbusów i autobusów szkolnych będą prowadzone przez okres całego roku szkolnego. Zapewnienie bezpieczeństwa podczas przewozu dzieci autobusami to jeden z głównych celów policjantów i funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. O taką kontrolę mogą poprosić sami rodzice, kontaktując się z właściwym wojewódzkim inspektoratem transportu drogowego.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Działania „Gimbus” w Gołdapi

  1. Zyga

    No popatrzcie. A Luto zlikwidował gminne gimbusy, wyrzucił kierowców dla „oszczędności” Wygrała przetarg na dowóz była firma obecnego dyr. OSiRu.
    Mariusz. Coś ty po sobie pozostawił, że dowody muszą zabierać. Poprzednio, gdy dowoziła gmina autobusy były sprawne. Bo kierowcy kosztem swojego wolnego czasu dbali o swój warsztat pracy i bezpieczeństwo dzieci. No. Ale „oszczędności” na dzieciach…
    Szkoda, ze nie na obiecanej obniżce poborów o 50 tys. rocznie

  2. Wrrrr

    Cztery lata temu autobusy były potrzebne dla M. do wywieszania na nich swoich plakatów wyborczych.