Bezpiecznie do szkoły z gołdapskimi policjantami

„Bezpieczna droga do szkoły” to akacja, której głównym założeniem jest bezpieczeństwo dzieci na drodze. W ramach działań od początku września gołdapscy policjanci odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach, gdzie przeprowadzają pogadanki i uczą praktycznych zachowań na drodze.

 

 

 

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wraz z początkiem września gołdapscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży pod szkołami. Pomagają najmłodszym w przejściu przez jezdnię oraz przypominają kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci docierają do szkół i przedszkoli na terenie powiatu, gdzie edukują dzieci w różnym wieku, jak bezpiecznie poruszać się na drodze.

Dzisiaj (06.09.18) dzielnicowy gminy Dubeninki asp. szt. Marcin Hiszpański odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Dubeninkach i przedszkolaków w Żytkiejmach, gdzie rozmawiał o bezpieczeństwie na drodze oraz o podstawowych zasadach poruszania się po chodnikach, poboczach i przejściach dla pieszych. Po wesołych dyskusjach, policjant przypomniał o konieczności używania elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają widoczność pieszych o zmroku.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły