Zaczęło się od nieustąpienia pierwszeństwa

Na jednym z gołdapskich skrzyżowań doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych: passata, audi i jeepa. Jego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę passata. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy sprawcy zdarzenia.

 

 

 

 

Do zdarzenia doszło wczoraj (10 sierpnia) kilka minut przed 14:00. Policjanci ruchu drogowego patrolujący teren miasta zauważyli zdarzenie drogowe na jednym ze skrzyżowań. Z ich ustaleń wynika, że kierowca VW Passata wyjeżdżając z ul. Słonecznej (droga podporządkowana), nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy AUDI jadącemu ul. Okrężną (droga z pierwszeństwem) w kierunku centrum miasta, w wyniku czego doszło do zderzenia. Siła uderzenia była na tyle duża, że AUDI obróciło się i uderzyło w Jeepa jadącego od centrum w kierunku ulicy Mazurskiej.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został ranny mimo licznych uszkodzeń biorących w nim udział samochodów. Policjanci ustalili, że wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

68-letniemu sprawcy zdarzenia funkcjonariusze za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu zatrzymali prawo jazdy.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły