Gołdapska Grupa Wsparcia prosi o pomoc dla pani Marty!

Szanowni Państwo, prosimy o szybką pomoc! Zwracamy się do wszystkich ludzi wielkiego serca o pomoc dla pani Marty Tylendy z Gołdapi, której mieszkanie przy placu Zwycięstwa uległo kilka dni temu pożarowi. Ponieważ lokal, zamieszkały przez samotną matkę, wychowującą 5-letniego syna, został niemal całkowicie zniszczony i nie nadaje się do dalszego mieszkania, pani Marta natychmiast otrzymała lokal zastępczy na ul. Wojska Polskiego.

 

 

 

 

 

To mieszkanie ma 34 m kw., ogrzewanie na piece. Jeden pokój , kuchnia i łazienka. Niestety lokal ten wymaga również jak najszybszego remontu i przystosowania do zamieszkania. Już teraz, dzięki zaangażowaniu pani Małgorzaty Strenkowskiej (sklep „Optyk”) znaleźli się chętni do praktycznej pomocy w remoncie. Również już teraz napływają do poszkodowanej niektóre elementy wyposażenia tego mieszkania (dzięki nieodpłatnej pomocy pana radnego Andrzeja Dutkowskiego /Firma DUDI Bus/ w najbliższym czasie do mieszkania zostanie dostarczonych kilka mebli z Wiżajn, ofiarowanych przez jedną z tamtejszych mieszkanek).

Jednak potrzeby są dużo większe, bowiem w spalonym mieszkaniu zniszczeniu uległo prawie wszystko. Meble i sprzęty kuchenne, pokojowe, odzież osobista. Dlatego Gołdapska Grupa Wsparcia zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie dla pani Marty. Potrzebne są następujące rzeczy:
– sprzęty agd i rtv t.j. lodówka, pralka, kuchenka, tv, żelazko suszarka do włosów, ubrań…;
– regały bądź segment, meble kuchenne, pościel, zmiany, koce, firanki, ręczniki; (szczegóły, wymiary dostępne pod numerem telefonu – 698 947 402;
– środki czystości i pielęgnacji (proszki do prania, mydła, szampony, środki higieniczne…)
– ubrania dla chłopca lat 5 – rozmiar 122-128;
– buty dla chłopca rozm. 27-28 (ubrania i buty najlepiej jesienno-zimowe);
– zabawki;
– ubrania całoroczne dla pani Marty, rozmiar 36-38;
Ważną sprawą jest też opał.
Dzięki uprzejmości dyrektor gołdapskiego Domu Kultury pani Marty Jurgiełan ofiarowywane rzeczy można od dziś przekazywać do jej biura w Domu Kultury (ul. Krótka 2) . Natomiast duży sprzęt (meble, agd, rtv) można dostarczać bezpośrednio pod adres nowego mieszkania – ul. Wojska Polskiego 12/2. Zbiórka potrwa najbliższy tydzień.
Z góry z całego serca dziękujemy za pomoc i zrozumienie sytuacji.

Tu link do informacji o pożarze – http://strazgoldap.pl/pozar-mieszkania-w-kamienicy-plac-zw…/

Gołdapska Grupa Wsparcia

Zdjęcia: asp. sztab. Jarosław Dadura


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Gołdapska Grupa Wsparcia prosi o pomoc dla pani Marty!

 1. Gołdapska Grupa Wsparcia

  „Słysząc wołanie o pomoc – pomagamy wołać!”.
  Pomóżcie. Pani Marta naprawdę potrzebuje pomocy. Czy wiecie, jak miło jest poczuć, że się komuś bezinteresownie pomogło?

 2. Paweł

  Witam mam do oddania meble kuchenne,kanapę do spania, biurko, jakieś szafki na ciuchy,naczynia też dam proszę o kontakt jeśli potrzeba jeszcze

 3. Gołdapska Grupa Wsparcia

  W imieniu pani Marty dziękujemy za pomoc. Panie Pawle, nie podaje Pan żadnego kontaktu do siebie. W takim razie proszę skontaktować się z numerem – 698 947 402; tam można dowiedzieć się, czy te rzeczy są jeszcze potrzebne.