Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do domu

W czerwcu uczniowie klasy 3a i 3b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wybrali się na Zieloną Szkołą. Dla wielu z nich byl to pierwszy wyjazd z noclegiem poza domem. Rano wyruszyli do Ośrodka „Gwarek” pod Giżyckiem. Tam czekały na nich takie atrakcje jak laboratorium szalonego naukowca, gdzie poznały sposoby na zrobienie lawy z produktów dostępnych w domu.

 

 

 

 

Na zajęciach manualnych powstały łapacze snów. Wieczór dzieci spędziły na wcieleniu się w rolę komandosów. Musieli wykonać trzy zadania aby ocalić pilota, którego samolot się rozbił. Poranek przyniósł kolejne atrakcje. Tym razem były stare gry, które uczyły współpracy i pokazały, że można się świetnie bawić bez telewizora czy komputera.

Kolejne zajęcia to survival. Dzieci dowiedziały się, które rośliny w lesie są jadalne, jak odnaleźć tropy zwierząt, jak zbudować szałas czy rozpalić ogień bez zapałek. Po obiedzie była olimpiada na wesoło, czyli zajęcia na boisku – wyścigi, gry na współprace i duża dawka dobrego humoru.

Wieczór spędziły na ognisku w towarzystwie animatorów, którzy zadbali o atmosferę i dobrą zabawę. Kolejny ranek to zajęcia dla komandosów – nauka wykonywania poleceń dowódcy, tor przeszkód.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do domu.

Katarzyna Miernik Wioletta Waraksa


Aktualności

Powiązane artykuły