Wrażeń przywieźliśmy mnóstwo

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gołdapi w czerwcu byli na wycieczce szkolnej na trasie Kraków – Zator – Wisła – Ustroń – Ojców. Wrażeń przywieźliśmy mnóstwo, polska przyroda roztaczała przed nami wspaniałe widoki. Pierwszego dnia z przewodnikiem udaliśmy się na Wawel. Wielki Kraków to również Kościół Mariacki i ołtarz Wita Stwosza, Sukiennice, Krakowski Rynek i dostojna Wisła, która dodaje uroku królewskiemu grodowi.

 

 

 

 

Drugi dzień przeznaczyliśmy całkowicie na zabawę w Parku Rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze. To był niesamowity dzień pełen wrażeń! Nasze szaleństwa rozpoczęliśmy w towarzystwie roztańczonych animatorów oraz z radosną muzyką w tle. Dobrej zabawy nie było końca! Każdy znalazł coś dla siebie. Jedni uczniowie od razu poszli w kierunku strefy ekstremalnej, aby skorzystać z karuzel dla ludzi o mocnych nerwach, z kolei inni wybrali strefę wodną.

Następne dni przeznaczyliśmy na poznanie Wisły i okolic. Przemierzając Pętlę Beskidzką – zwiedziliśmy Koniaków, weszliśmy również na szczyt Ochodzitej, gdzie podziwialiśmy piękną panoramę okolicznych gór. W Istebnej najbardziej zachwyciła nas Kurna Chata Kawuloków z XIX w oraz jej obecny gospodarz, który gawędził z nami przy stole. Podobała nam się również lekcja przyrody w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Wiśle. Zaliczyliśmy również wycieczka na Czantorię, zatrzymaliśmy się przy skoczni narciarskiej, zwiedziliśmy muzeum Małysza. Kolejnym punktem naszej przygody była wycieczka do polskiego i czeskiego Cieszyna w programie m.in.: Rynek Cieszyński, Park Pokoju, Pałac Larischów, Kościół św. Marii Magdaleny, Plac Teatralny, Studnia Trzech Braci, Cieszyńska Wenecja, Wzgórze Zamkowe, Wieża Piastowska i Rotunda Romańska.

W drodze powrotnej do domu, zatrzymaliśmy się w Ojcowie. Spotkanie z przewodnikiem rozpoczęliśmy od pieszej wędrówki do Groty Łokietka, spacerowaliśmy Doliną Prądnika do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości. Zwiedziliśmy również zamek w Pieskowej Skale, podziwialiśmy Maczugę Herkulesa.

Każdy dzień wycieczki był szczegółowo opracowany przez kierownika Martynę Gołębicką, która nieustannie wspólnie z opiekunami: Edytą Olszewską, Marzanną Ziendą-Pawluczuk i Danutą Boguską czuwały nad tym, by wszyscy wrócili zdrowi i pełni miłych wrażeń. Dziękujemy panu kierowcy Andrzejowi Dutkowskiemu za profesjonalną obsługę naszej wycieczki.

Różnorodne atrakcje, jak i dobry nastrój panujący wśród uczestników sprawiły, że wycieczkę można określić jako udaną.


Aktualności

Powiązane artykuły