Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Nadzieja realizuje projekt Dbamy o NASZE

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nadzieja” w Lisach zorganizowało wraz z mieszkańcami sołectwa Lisy działanie UPORZĄDKOWANIE TERENU DZIAŁKI- pierwszy bardzo ważny etap projektu „Dbamy o NASZE”. Miejscem działania jest niedawno przekazana sołectwu Lisy działka w centrum wsi.

 

 

 

 

Wszyscy starsi mieszkańcy pamiętają ją bardzo dobrze, gdyż bardzo dawno temu mieścił się tam kiosk, tzw. park, drewniana scena (często używana na potańcówki) oraz kuźnia. Całą historię tego miejsca poznaliśmy dzięki porządkowaniu tego terenu. Kiedy sprzątaliśmy słychać było pytania kierowane do starszych: Czemu tu tyle kamieni? – Bo stała tu kuźnia. A skąd ten fundamencik ? – W tym miejscu był kiosk. Dzięki temu, że starszyzna pomagała przy tym działaniu wiele informacji mogliśmy wynieść z tego spotkania.

Wydawać by się mogło, że to jest już historia i po co nam to wszystko wiedzieć, lecz widząc jak miło wspominają „tamte” lata może warto pomyśleć o podobnym zagospodarowaniu tejże działki, m. in. o parku, scenie? Wiele pracy już zrobiliśmy na działce, ale daleka droga do stworzenia fajnego miejsca wszystkim mieszkańcom. Jak to mówią – małymi kroczkami i aby do przodu.

Już niebawem zajmiemy się ogrodnictwem i w ramach kolejnego etapu projektu posadzimy kilka drzew, krzewów i kwiatów na działce. Mamy nadzieję, że efekt będzie widoczny.

Projekt „Dbamy o NASZE” został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Banie Mazurskie i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Powiązane artykuły