Kontrole i pogadanki z harcerzami i kolonistami

Wakacje to czas obozów, kolonii i wyjazdów. To także czas wypoczynku, a więc i dobry moment na rozmowy o bezpieczeństwie. Po raz kolejny funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji wspólnie z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Gołdapi w ramach działań „Bezpieczne wakacje” i kampanii MSWiA pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” zainicjowali kontrolne spotkania z dziećmi, spędzającymi czas wakacji na koloniach i obozach na terenie powiatu.

 

 

 

 

Policjanci z Gołdapi, jak co roku, podczas wakacje, wspólnie z pracownikami sanepidu, prowadzą kontrole ośrodków wypoczynkowych i obozowisk, w których odpoczywają dzieci i młodzież podczas wakacji.

Funkcjonariusze od początku lipca zawitali do harcerzy, kolonistów i obozowiczów w Stańczykach, Żytkiejmach, Pobłędziu i Rakówku. Pracownicy sanepidu skontrolowali warunki socjalno-bytowe i sanitarne, a policjanci rozmawiali z organizatorami i uczestnikami o bezpieczeństwie.

Na „zajęciach z bezpieczeństwa” funkcjonariusze poruszali tematy bezpiecznych form spędzania wolnego czasu w trakcie wakacji. Niezmiernie ważnym elementem rozmów z dziećmi było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały rad, ale również same wskazywały negatywne zachowania, których należy unikać np. wciąganie pod wodę w ramach „zabawy”.

Zawsze i wszędzie warto promować bezpieczne zachowania na drodze…Dlatego też policjanci wypoczywającym dzieciom przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze będąc zarówno pieszym, rowerzystą, czy też pasażerem samochodu.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły