Spotkanie z pisarzami w Baniach Mazurskich – Maria Ulatowska i Jacek Skowroński

28 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich gościła niezwykły duet literacki – Marię Ulatowską i Jacka Skowrońskiego. Uczestnicy mieli okazję poznać wiele interesujących faktów z życia pisarzy. Maria Ulatowska zawodowo zajmowała się prawem dewizowym, pisać zaczęła na emeryturze.

 

 

 

 

Autorka przyznała, że pisanie jest dla niej wspaniałą przygodą i sprawia dużo przyjemności i podkreślała, że zależy jej na tym – aby czytelnik czytający jej książki, mógł się zrelaksować, zapomnieć na chwilę o problemach codziennego życia. W trakcie jednego z wieczorków literackich poinformowała kolegów po piórze, że rozpoczęła pisać powieść kryminalną. W tym momencie doszło do współpracy pisarskiej z Jackiem Skowrońskim.

Autor kryminałów od niedawna zaczął pisać, ale od dawna było to jego marzenie. Bardzo ciekawie opowiadał o początkach swojej twórczości, która nie miała wiele wspólnego ze studiami, jakie odbywał w Nowosybirsku. Ich pierwszą wspólną książką był kryminał „Autorka”, gdzie jak sami przyznali rozwiązanie zagadki kryminalnej ich zaskoczyło. Kolejne to „Pokój dla artysty”, „Historia spisana atramentem”, „Tylko milion”, „Kartka ze szwajcarskim adresem” i najnowsza „Pewnego lata w Szczepankowie”. Goście potwierdzili, że już napisali kontynuację cyklu Szczepankowski, która ukarze się w październiku.

Spotkanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze. Zainteresowani mogli zakupić książki autorów i uzyskać autograf.

Powiązane artykuły