Dzień Leśnika, „Trzymaj formę”, turniej przyrodniczy, mecz, goście z Pogorzeli…

Wiele się działo 29 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi. Gościliśmy leśników, przedstawicieli Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej oraz Gminy Gołdap, jak również nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pogorzeli.

 

 

 

Rozpoczęło się od inscenizacji pt. „Kretowisko” z okazji Dnia Leśnika. Na scenie pojawili się uczniowie klas VIIb, IVb oraz mali odkrywcy z klasy „0”. Widmo zagłady Ziemi i życie ludzi pod jej powierzchnią zasmuciło nieco oglądających. Nadzieja na powrót do życia wśród zieleni, oddychanie czystym powietrzem, przywróciła nastrój małym i dużym widzom. Po obejrzeniu przedstawienia przygotowanego pod kierunkiem Barbary Girtler i Anny Budzińskiej, uczniowie podziękowali leśnikom za współpracę i obdarowali bukiecikami kwiatów. Leśnicy przygotowali dzieciom smaczne cukierki. W ramach realizacji programu „Trzymaj formę” rodzice z klas IV – VII przygotowali zdrowy poczęstunek.

Były marchewkowe mufinki, owocowe szaszłyki i sałatki, naleśniki, motylkowe kanapki, czy ciasta, np. porzeczkowe, truskawkowe… Dziękujemy naszym cudownym rodzicom!

Potem uczniowie „Dwójki” oraz goście z Pogorzeli przystąpili do rywalizacji w Turnieju Przyrodniczym „Mazurska przyroda, mazurska przygoda”. Grupa przyrodników wykazywała się znajomością drzew, zwierząt, zasad zachowania w lesie, artyści – rozwiązywali krzyżówki i malowali elementy flory i fauny. Turyści, pod czujnym okiem pani Agnieszki Podbielskiej, sprawdzali swoją sprawność fizyczną przed wyprawami terenowymi po Mazurach. Turniej przyrodniczy „Mazurska przyroda, mazurska przygoda” został przygotowany wspólnie z Nadleśnictwem Gołdap. W tym samym czasie na boisku odbywał się mecz piłki nożnej z udziałem drużyn uczniów z Pogorzeli i SP2 z Gołdapi, sędziowany przez Roberta Lewickiego.

Nagrody i materiały do turnieju zostały dofinansowane przez Nadleśnictwo Gołdap, Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej oraz Radę Rodziców.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska


Aktualności

Powiązane artykuły