Markizy tarasowe – Alternatywne zadaszenie tarasu

Modnym rozwiązaniem w projektowaniu domów jest tworzenie tarasu. Nie zawsze jednak projekt zakłada zadaszenie. O ile na początku wydaje się to być nie potrzebne, z czasem, kiedy na tarasie organizuje się spotkania towarzyskie lub chce się wypić kawę, niezależnie od panującej aury, zaczyna się mieć pretensje do siebie, dlaczego nie zaplanowało się dachu nad tarasem. Wszystko mogą naprawić markizy tarasowe

Markiza nad tarasem – konieczna w okresie letnim

Zamontowanie markiz tarasowych na ramionach przegubowych i teleskopowych pozwala stworzyć funkcjonalny dach tarasu. Można je zamocować do ściany, sufitu lub krokwi dachowych. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zdemontowania ich w dowolnym momencie, bądź też zmiany materiału poszycia. Najczęściej na markizy wybiera się materiały akrylowe, które są odporne na promieniowanie UV. Dają więc odpowiednią ochronę przed słońcem i upałem. Korzystanie z markizy latem jest wręcz niezbędne, kiedy nie posiada się dachu nad tarasem, niezależnie od tego czy położony jest po najbardziej czy najmniej nasłonecznionej stronie.

Markiza do różnych aranżacji tarasu

Do wyboru jest naprawdę wiele kolorów tkanin. Po okresie użytkowania można je zdjąć i wyprać. Kolor dobiera się zwykle tak, by pasował do elewacji domu. Można również zdecydować się na deseń, np. paski. Markizy można dobrać również pod kątem aranżacji tarasu. Tworząc wystrój w stylu prowansalskim warto dobrać do niego białą lub lawendową markizę, która idealnie się z nim skomponuje. Z kolei do stylu skandynawskiego można dobrać markizę w szarościach lub brązach, czyli kolorach zaczerpniętych wprost z natury, charakterystycznych dla takiej aranżacji. Warto zapoznać się z różnymi rodzajami markiz np. tu: http://wlperfect.pl/pl/oferta/markizy i dostosować do własnych potrzeb.

Sposób założenia markizy jest również bardzo istotny, gdyż mogą być harmonijkowe, klasycznie rozciągnięte lub posiadać dekoracyjny brzeg przypominający firankę. Wszystkie rodzaje markiz można z powodzeniem zastosować przed swoim domem. Są również częstym wyborem w restauracjach i pubach, kiedy rozpoczyna się sezon letni, a właściciele chcą zabezpieczyć ogródki restauracyjne, w formie tarasu, przed nagłym deszczem. Ponadto użyte do celów zawodowych mogą stanowić również formę reklamy i posiadać napis z nazwą firmy, a także logo. Wśród wielu neonowych reklam markizy tarasowe stanowią odmianę, dlatego mogą być szybciej zauważone niż wersje elektroniczne.


Porady

Powiązane artykuły