Nauczycielki z gołdapskiej „Dwójki” zwyciężczyniami w konkursie: „Dziedzictwo niepodległości inspiracją twórczą dla nauczycieli”

30 maja w Teatrze im. A Sewruka w Elblągu odbyła się konferencja „Świadectwa Niepodległej”, podczas której zostały wręczone nagrody nauczycielom za opracowanie scenariusza lekcji poświęconej setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

 

 

 

 

Organizatorem konkursu był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Patronat honorowy nad konkursem objął marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Celem konkursu było upamiętnienie wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Nagrody przyznano w trzech kategoriach.

Pani Barbara Girtler, nauczycielka języka polskiego, zajęła I miejsce w kategorii klas 4-7 szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Opracowała scenariusz lekcji „Póki Polska żyje w nas…” dla klasy VI szkoły podstawowej. Pani Anna Budzińska otrzymała nagrodę za scenariusz lekcji dla klasy II – „Jesteśmy Polką i Polakiem” – nauka piosenki, poznanie miejsc związanych z polską historią i kulturą”. Oba scenariusze zostaną opublikowane w Biuletynie Informacyjnym W-M ODN w Elblągu pt. „Doskonalenie Otwarte”.

Uczestnicy konferencji wysłuchali wystąpień marszałka województwa warmińsko-mazurskiego oraz prezydenta Elbląga, a także wykładu prof. Stanisława Achremczyka z Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie dotyczącego życia i działalności Ignacego Krasickiego. Konferencję uświetnił koncert w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Dodatkową atrakcją dla uczestników konferencji był quiz przygotowany przez Warmińsko- Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną im. Karola Wojtyły w Elblągu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wzięła w nim udział większość widowni. Tym bardziej cieszy fakt, iż zwyciężczynią quizu okazała się pani Barbara Girtler, która bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie pytania dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Nauczycielki z gołdapskiej „Dwójki” zwyciężczyniami w konkursie: „Dziedzictwo niepodległości inspiracją twórczą dla nauczycieli”

  1. :)

    Ogromne gratulacje!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...