Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Galwieciach

Grupa 10 uczniów klasy czwartej wzięła udział w przedstawieniu z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Dzieci ponad miesiąc przygotowywały się do występu. Podczas dodatkowych zajęć przyrodniczych ćwiczyły piosenkę, uczyły się ról i wierszy oraz przygotowały plakaty dotyczące ochrony przyrody.

 

 

 

 

 

 

Młodzi aktorzy spisali się znakomicie. Rozbawili zebraną publiczność niemal do łez i za swój występ otrzymali gromkie brawa. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż troje uczniów: Wiktoria Falkowska, Nela Bronicka oraz Paweł Falkowski wspaniale wczuli się w role Baby Flory, Małgosi i Jasia. W dostosowanej do potrzeb apelu baśni „Jaś i Małgosia” pokazali publiczności, jak nie należy zachowywać się w lesie. Pozostali uczniowie klasy czwartej również przekazali zebranym ważne informacje dotyczące właściwych zachowań człowieka w środowisku. W tym celu wykorzystały transparenty z odpowiednimi hasłami.

 

Celem apelu było promowanie działań na rzecz ochrony przyrody oraz uświadomienie uczniom, iż o naszą Ziemię należy dbać nie tylko w dniu jej święta, ale każdego dnia.

Anna Krygier

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły