Apel z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

W Gimnazjum w Dubeninkach odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. W przedstawieniu wzięli również udział uczniowie szkoły podstawowej. W dostosowanej do potrzeb apelu baśni „Jaś i Małgosia” swoje umiejętności aktorskie pokazali publiczności Weronika Ostapionek (jako Baba Flora), Kamila Staszkiewicz (odgrywająca postać Małgosi) oraz Marcel Jadeszko (jako Jaś).

 

 

 

 

 

Następnie uczennice klasy VI i VII przekazały zebranym ważne informacje dotyczące właściwych zachowań człowieka w środowisku. W tym celu wykorzystały transparenty z odpowiednimi hasłami. W przedstawieniu nie zabrakło również piosenek o tematyce ekologicznej, które wykonały Martyna Wronowska oraz Bobrosława Bil i Bogumiła Bil. Wszyscy aktorzy spisali się znakomicie i za swój występ otrzymali gromkie brawa. Celem apelu było promowanie działań na rzecz ochrony przyrody oraz uświadomienie uczniom, iż o naszą Ziemię należy dbać nie tylko w dniu jej święta, ale każdego dnia.

Po apelu odbyło się wręczenie nagród uczniom Szkoły Podstawowej w Dubeninkach, którzy wzięli udział w II Turnieju Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej, zorganizowanym przy współpracy z Nadleśnictwem Gołdap. Opiekunem konkursu była p. Beata Staśkiewicz.

Anna Krygier


Aktualności

Powiązane artykuły