Zatrzymani na przejściach granicznych za nieopłacone grzywny

Ostatni weekend okazał się pechowy dla kilku Rosjan poszukiwanych przez polskie sądy za nieopłacone Grzywny. Zatrzymano ich na przejściach granicznych w Bezledach i Gołdap. Jeden z nich miał do zapłacenia rekordową kwotę, bo aż 18 600 złotych.

 

 

 

Jak informuje portal http://www.wm.strazgraniczna.pl: 20 kwietnia mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego, stawił się do odprawy na drogowym przejściu granicznym w Gołdapi. Podczas weryfikacji przedstawionych przez mężczyznę dokumentów podróży ustalono, że 30-latka poszukuje Sąd Rejonowy w Bartoszycach. okazało się, że Rosjanin został ukarany karą grzywny w wysokości 18 600 zł za wcześniejszy przemyt papierosów. Ponadto mężczyzna, by uniknąć odpowiedzialności karno-skarbowej zmienił swoje nazwisko.

Rosjanina aresztowano i w areszcie spędzi około 130 dni.

Na gołdapski przejściu zatrzymano również 54-letniego obywatela Rosji, który również nio oplacił sądowej kary grzywny.

Myślał, że w ten sposób przechytrzy funkcjonariuszy Straży Granicznej i wyjedzie z Polski. Podstęp mu się nie udał. Obywatel FR wylądował w areszcie, gdzie spędzi najbliższe 130 dni.

Pozostałych trzech poszukiwanych cudzoziemców, zatrzymano na przejściu granicznym w Bezledach. Jednak ci po uregulowaniu zaległości mogli pojechać dalej.  ruszyli w dalszą podróż.

Fot. Archiwum W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły