Z Urzędu Miejskiego: Nowe zasady szacowania szkód łowieckich

W piątek, 20 kwietnia, w Urzędzie Miejskim w Gołdapi odbyło się spotkanie, na które Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto zaprosił sołtysów oraz przedstawicieli nadleśnictw i kół łowieckich. W jego trakcie omówiono zmiany zasad szacowania szkód łowieckich.

 

 

 

 

Nowelizacja prawa łowieckiego, która weszła w życie 1 kwietnia, zakłada, że szkody w uprawach wyrządzane przez zwierzęta leśne wyceniać będzie komisja składająca się z przedstawiciela gminy, reprezentanta koła łowieckiego i poszkodowanego rolnika. W Gminie Gołdap do powoływanych doraźnie komisji mieliby wchodzić sołtysi. Nowe przepisy są wciąż bardzo niejasne. Dodatkowo, brak do nich aktów wykonawczych.

Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto zapewniał, że gmina będzie się bacznie przyglądać sytuacji i skorzysta z doświadczeń pobliskich samorządów.


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Z Urzędu Miejskiego: Nowe zasady szacowania szkód łowieckich

 1. Obserwator

  Myśliwi sobie zrobią dobrze i przyjemnie a podatnicy gminni zapłacą za ich przyjemność!

 2. Do obserwatora

  Szkody Łowieckie będą wypłacane z kasy koła a nie UM czy starostwa. Po co siejesz ferment i gadasz głupoty jak nie wiesz .

 3. Obserwator

  Przepraszam nie wiedziałem ale dla mnie logiczne było skoro w straty łowieckie mieszamy gminę to podatnicy płacą. Załatwcie sprawę miedzy sobą i O.K. Pozdrawiam!

 4. Do obserwatora

  Ty jednak niereformowalny jesteś.