Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych w Gołdapi

W środę 25 kwietnia  2018 w Zespole Szkół Zawodowych odbył się Dzień Otwarty Szkoły pod hasłem „ Dobrze mieć zawód”. Tłumnie przybyli goście  – gimnazjaliści wraz z nauczycielami z Gołdapi, Grabowa, Bań Mazurskich. Zaproszonych gości powitała dyrektor szkoły Mirosława Równa.

 

 

 

 

Spotkanie z gimnazjalistami poprowadzili nauczyciele pani Stella Kramkowska i pan Piotr Bartoszuk. Na uczniów czekały niespodzianki m.in.: konkurs z nagrodami,  program artystyczny, który przygotowała młodzież z  Zespołu Szkół Zawodowych pod kierunkiem pani Agnieszki Jarockiej i pani Anny Szymaniak.  Gimnazjaliści zapoznali się  z ofertą szkoły.

W 4-letnim technikum można zdobyć zawód informatyka ( nowy kierunek, klasa pod patronatem MON), mechanika, logistyka, technika budownictwa, pojazdów samochodowych, technika turystyki lub hotelarstwa, technika żywienia i handlowca.

W 3-letniej szkole branżowej ZSZ uczy zawodu mechanika pojazdów samochodowych, ślusarza, kucharza, sprzedawcy, murarza, tynkarza, montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, stolarza, fryzjera i wielu innych.

Na gości czekały stoły z łakociami przygotowanymi przez uczniów klasy 3tgt-t w ramach odbywanego przez nich kursu organizacji przyjęć cateringu. Kurs prowadziła pani Małgorzata Jankielewicz, ucząca zawodu gastronoma w Karolewie. Wystrój stołu przygotowali uczniowie klas 2 i  3tg w ramach kursu konsultanta ślubnego, prowadzonego przez Agencję Spinki z Kielc. Po degustacji gimnazjaliści obejrzeli szkołę. Zainteresowaniem cieszyły się stoiska mechaników, turystów, sprzedawców, logistyków, klas mundurowych i inne.

Red. ZSZ


Aktualności

Powiązane artykuły