Święto 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego inne niż zwykle

Kolejne obchody Święta 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego zawierały jeden istotny nowy element – oprócz defilady pododdziałów odbyła się jednocześnie defilada pojazdów wojskowych. Tradycyjnie uroczystości towarzyszyły awanse, podziękowania i wyróżnienia. Niżej fotoreportaż. 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

12 komentarzy do “Święto 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego inne niż zwykle

 1. K76

  Dni otwartych koszar , miałem okazję ich zwiedzania początkiem listopada 1995. Trochę mnie poniosło to zwiedzanie , ale byli bardzo tolerancyjni gdyż dopiero w styczniu 1997 wyprosili mnie za bramę .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Sasiad Marines

  czy ten clowieczk w mundurze Marines ma jakies prawo nosic ten mundur?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. POlak

  a czy te buce miejskie nauczą się że podczas grania hymnu zdejmujemy czapkę i zatrzymujemy się.. czasami mam ochotę podejść do takiego dupka i strzelić go w ten głupi łeb.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. POlak

  Rozumiem że ten minus to od tego buca

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Rafał7

  A czy to wojsko czy podstawówka by robić próby zamykania szlabanów tak, że trzem wojskowym się barierki wypieprzaja? To dzieci, debile czy to jakaś maskarada? Czy obecne wojsko to żart, że minimum kilkunastu żołnierzy bawi się dwa dni nad rozstawieniem prostych rzeczy? Już nawet lepiej radzą sobie z tym nawaleni pracownicy firm, które na miejscu realizuja przetargi

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Co jest?!

  Chciałbym prosić o wyjaśnienie co robi na trybunie honorowej pan Juchniewicz. Czy to reguła zapraszanie tego Misiewicza na każdą uroczystość.? Czy PiS wszędzie musi wtykać swoich?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Delta

   Misiewicz chodzi ci po głowie towarzyszu.? To dla równowowagi podam link do „kompetentnych polityków z Peło i PSL „w liczbie 408 osób zatrudnionych w spółkach państwowych. Na lezy pamiętać, że w przeciwieństwie do ludzi z list peło i PSL Mysiewicz ekspresowo został odwołany ze stanowiska i nie piastował stanowiska decyzyjnego. To tyle na tą chwilę. https://www.pb.pl/lista-wstydu-platformy-obywatelskiej-691425

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 7. xxxx

  Pan Juchniewicz jest kierownikiem ARMiR.
  W jakim charakterze brał udział w święcie pułku?
  Dlaczego był na trybunie honorowej, tuż obok burmistrza i starosty? Czy to oznacza, że pan Juchniewicz pełni jakąś funkcję samorządową? Rządową? Jaką??
  Rozumiem, że jak każdy mieszkaniec, mógł uczestniczyćw tym święcie, chociaż nie wszyscy się zmieścili na trybunie honorowej.
  Czy pan Juchniewicz wziął urlop na czas pobytu na uroczystości?
  Co wspólnego ma ARiMR z wojskiem?
  To samo dotyczy pana Wawrzyna, prezesa Spółdzielni.
  Czy ktoś mógłby w końcu sprawdzić, czy te osoby były na placu w swoim czasie wolnym, czy w ramach obowiązków służbowych (jeśli tak, to jakich?).
  I czy kampanię wyborczą można prowadzić w czasie pracy?
  Czy to jest etyczne? Prawe i sprawiedliwe?
  Jakoś nie widać na placu przedstawicieli wszystkich zakładów pracy w Gołdapi…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   A to tylko burmistrz i starosta jest ważny.A inni to co.To nie te czasy,ludzie patrzą teraz na człowieka jaki jest a nie na stanowisko.Sami widzimy co sie dzieje.To ze ktoś ma tysiące szkół,to nie znaczy że jest kimś lepszym, a wręcz odwrotnie im wiecej maja to w głowie sie przewraca.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Nauczyciel

   Prawda!
   A czy Tomasz Luto skrupulatnie rozlicza swoich pracowników? Czy pan Mariusz Kowalczuk w tym czasie nie powinien być w pracy? A jeżeli był tam jako radny to czy zostało mu potrącone wynagrodzenie?!
   P.S. Znacie państwo jakąś ofertę sportową lub kulturalną na długi majowy weekend w Gołdapi? Jesteśmy w końcu miejscowością turystyczną, tak?! OSiR i Dom Kultury zajmuje się wyłącznie polityką a nie ma tam już ludzi i miejsca na to czym naprawdę powinni się zajmować. Smutne ale prawdziwe.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. ktoś

    W dniach 1-3 maja został zorganizowany kolejny już Spływ Kajakowy rzeką Gołdapą.Organizatorem od ponad 20 lat jest pan Andrzej Juchniewicz .Można płynąć nawet jeden dzień.To jest bardzo ciekawa oferta spędzenia wolnego czasu z Rodziną.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 8. Zenek

  Ten wielki baner pn „UTRUDNIENIA W RUCHU – PARKING ZAMKNIĘTY” jest dość marną dekoracją na takiej uroczystości. Z powodzeniem można go zamienić w dniu święta na okazałe LOGO PUŁKU lub inny baner o tematyce wojskowej – POWODZENIA 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...