Minisiatkówka. „Trójka” awansowała do finału województwa

Drugie premiowane miejsce wywalczyli najmłodsi siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi podczas Półfinału Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Mini-siatkówce „Dwójek” chłopców rozgrywanego w poniedziałek, 16 kwietnia w Piszu.

 

 

 

Od drugiego spotkania (z Piszem) turniej nie układał się po myśli zawodników z Gołdapi, bowiem już na początku seta podstawowy zawodnik – Szymon Wysocki niefortunnie upadł na parkiet skręcając kostkę, która uniemożliwiła mu kontynuowanie gry. Na rozkładówce były mocne zespoły: SP 6 Szczytno, SP 1 Pisz i SP 4 Ełk. Cztery drużyny zagrały systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, z tym że drugiego seta grała inna dwójka zawodników co w secie pierwszym. Zespoły prezentowały wysoki poziom młodego jeszcze siatkarskiego rzemiosła.

Osłabiona drużyna gołdapskiej „trójki” w składzie:  Jeremi Wojtas, Maciej Świętoń, Szymon Wysocki, Piotr Dadura, Piotr Zadroga, Paweł Jurewicz spisała się bardzo dobrze, wygrywając dwie wojenki z reprezentacjami: Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Orła Białego w Szczytnie – 2:0 (25:10, 25:15) oraz Szkoły Podstawowej Nr 4 im. im. prof. Władysława Szafera w Ełku – 2:0 (26:24, 25:19). W poniedziałek ulegli jedynie 0:2 (14:25, 17:25) rywalowi ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Piszu.

Wywalczone miejsce upoważnia do gry w finale województwa, w finale województwa, który w maju odbędzie się również w Piszu. Nagrodą były puchary i dyplomy. Organizatorem turnieju Półfinałowego był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Piszu oraz SP nr 1 w Piszu.

 

 

 

 

 

Powiązane artykuły