Przedszkolaki uczą się fizyki i chemii

W środę 26 marca dwie grupy (3 – latki B” i 4 – latki A”) z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi wybrały się na zajęcia do pracowni fizycznej i chemicznej w Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi. Do pracowni fizycznej udaliśmy się na zaproszenie mamy Michała pani Marty Zaporowskiej.

 

 

 

 

Uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach, obserwowaliśmy zjawisko konwekcji, dowiedzieliśmy się jak napompować balon za pomocą sody oczyszczonej i octu oraz gorącej wody. Dzieci malowały na mleku, bawiły się nurkiem w butelce, obserwowały tęczę na talerzu i wirującą butelkę, dotykały kuli plazmowej, elektryzowały balony, Do pracowni chemicznej zaprosiła nas mama Adasia pani Marta Dębowska, tam pracowaliśmy w dwuosobowych zespołach: poznaliśmy trzy stany skupienia – lód, wodę i parę wodną ; wykonywaliśmy doświadczenia: co pływa, co tonie, sprawdzaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie, tworzyliśmy kolorowy deszcz.

Serdecznie dziękujemy obu paniom za zaproszenie nas na ciekawe zajęcia, na których zdobyliśmy wiele nowych wiadomości i doświadczeń. Bardzo gorąco dziękujemy panu Andrzejowi Dutkowskiemu właścicielowi firmy ,,DUDI BUS” za bezpłatny transport dzieci.

Monika Jewdokimow i Mariola Małachwiej


Aktualności

Powiązane artykuły