Z Urzędu Miejskiego: Krok w stronę Chin

W środę, 21 lutego, w Urzędzie Miejskim w Gołdapi gościli przedstawiciele chińskiej spółki China Europe Group zainteresowanej możliwością zainwestowania w gołdapskiej dzielnicy uzdrowiskowej. Dzięki ponadnarodowej współpracy mogłoby tam powstać centrum chińskiej medycyny naturalnej.

 

 

 

 

– Podpisaliśmy dziś z naszymi chińskimi partnerami list intencyjny podkreślający chęć podjęcia daleko idącej współpracy – mówi Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto. – Ma ona zaowocować powstaniem w Gołdapi obiektu dającego unikalne możliwości. Nasi goście są bardzo zainteresowani gołdapskim uzdrowiskiem i widzą w nim duży potencjał. Gołdapski samorząd konsekwentnie wspiera rozwój zarówno uzdrowiska jak i Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dzisiejsze spotkanie stało się możliwe dzięki wcześniejszym rozmowom ze stroną chińską prowadzonym przez Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto i jego zastępcę Jacka Morzego.

Chińska medycyna naturalna jest sztuką praktykowaną od co najmniej trzech tysięcy lat. Stosowanie egzotycznych z europejskiego punktu widzenia mieszanek ziół i zabiegów takich jak akupunktura (nakłuwanie igłami) i akupresura (uciskania ciała w wybranych punktach) daje korzystne efekty i pozwala ograniczyć liczbę przyjmowanych lekarstw. Chińczycy kładą duży nacisk na spokój wewnętrzny, równowagę ducha i ciała oraz właściwą dietę. Takie podejście może być odpowiedzią na dotykającą nasze społeczeństwo plagę chorób cywilizacyjnych i wszechobecny stres.

Red. urząd Miejski w Gołdapi


Aktualności

Powiązane artykuły