Nowoczesne projekty domów

Z czym kojarzy ci się słowo 'nowoczesny’? Z czymś będącym obecnie na topie? A może z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi? Wiele osób planujących budowę swojego wymarzonego domu pragnie wybudować dom, który będzie emanował nowoczesnością. Jak tego dokonać?

 

 

 

 

 

 

Wybór odpowiedniego projektu domu

To oczywiste, że na odbiór wizualny domu zasadniczy wpływ będzie miała sama bryła budynku. Nie bez znaczenia jest także elewacja oraz dach. To właśnie te elementy bezpośrednio zależą od wybranego przez nas projektu domu. Co decyduje o tym, czy dom jest nowoczesny? Ogromne znaczenie ma zwarta bryła budynku oraz minimalistyczny, ale elegancki i nowoczesny dach. Projektowane domy nowoczesne to bardzo często budynki parterowe, choć nie jest to sztywną regułą. Jeśli zależy nam na stworzeniu wnętrza, które będzie zaaranżowane w nowoczesnym stylu na pewno musimy zdecydować się na dom o odpowiednio dużym metrażu, nowoczesne aranżacje charakteryzują się bowiem duża przestrzenią. O tym będziemy pisać także w dalszej części tego artykułu.

Z nowoczesnością niewątpliwie dobrze kojarzą nam się także ekologiczne rozwiązania takie jak zielony dach, czy też zastosowanie kolektorów słonecznych. Z drugiej strony z nowoczesnością będzie nam się też zapewne kojarzyć duża powierzchnia zastosowanych przeszkleń wykorzystana, by zapewnić domownikom mocny kontakt z przydomowym ogrodem. Wiele serwisów internetowych oferujących  gotowe projekty domów (https://www.dominanta.pl) umożliwia przeszukiwanie dostępnych projektów typowych po określonych parametrach lub cechach, możemy zaznaczyć po prostu opcję 'nowoczesne’ by zawęzić wyniki wyszukiwań.

Oczywiście nowoczesny dom, to nie tylko bryła budynku. To nie tylko wrażenie jakie dom robi na sąsiadach i innych osobach podziwiających go z zewnątrz. Nowoczesny dom to także zastosowane inteligentne rozwiązania oraz stylowa aranżacja wnętrza.

Nowoczesny projekt, nowoczesne wnętrze

Czym się charakteryzuje nowoczesne wnętrze? Na pewno wielkie znaczenie ma dostosowanie wystroju do aktualnej mody. Śmiało można zapewnić, że nowoczesne aranżacje to proste, geometryczne kształty, oszczędność w detalach ale jednocześnie funkcjonalność, praktyczność w zastosowanych rozwiązaniach. Wnętrze nowoczesne to także wnętrze przestronne, jasne, charakteryzujące się swobodnym przepływem powietrza. Architekci projektujący w tym stylu często rezygnują ze zbędnych ścian działowych. Z drugiej strony taki styl wyróżnia się mocnymi akcentami, subtelnymi detalami w intensywnych kolorach. Towarzyszy temu zazwyczaj asymetria.

Inspirującą do śmiałych aranżacji przygodą może być kolekcja tapet ściennych Harmony in Motion by Mac Stopa.

Źródło zdjęć: https://innetapety.pl/

Jeśli pragniesz stworzyć nieszablonowe, być może lekko ekstrawaganckie wnętrze ta kolekcja opracowana przez polskiego projektanta Przemysława Stopę może się sprawdzić. Dzięki tego typu tapetom ściennym możemy wprowadzić do aranżacji abstrakcyjne wzory oraz elementy iluzji optycznej. Goście na pewno będą zachwyceni!


Porady

Powiązane artykuły