Piątoklasiści z „trójki” awansowali na finał województwa

Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie zorganizowało we wtorek, 13 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół w Pasymiu Półfinał Mistrzostw Województwa „Trójek” Siatkarskich Chłopców Szkół Podstawowych Szkolnego Związku Sportowego. W półfinałowym turnieju wystąpiły cztery drużyny: SP 4 Giżycko, SP 1 Pisz, SP 4 Mrągowo i SP 3 Gołdap, które zagrały ze sobą systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 25 punktów.

 

 

 

 

Schemat rozgrywek nakazywał rozgrywanie meczów dwoma trójkami. To znaczy, że pierwszego seta grała inna trójka co w secie drugim. Dodatkowo zespół składał się z dwóch rezerwowych. Duży sukces w tej imprezie odniósł zespół Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Piątoklasiści grając w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Mieszko Makarski, Maksymilian Janiuk, Olaf Rykaczewski, Maciej Świętoń, Aleksander Nyga i Adam Kryszkiewicz zajęli wysokie drugie miejsce, awansując na finał województwa warmińsko-mazurskiego.

Młodzi gołdapianie na początek ograli 2:1 – Szkołę Podstawową nr 4 w Mrągowie. W drugim swoim spotkaniu pokonali 2:1 – Szkołą Podstawową nr 1 w Piszu. Przegrali jedynie 0:2 z murowanym faworytem ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Giżycku. Wywalczone miejsce upoważnia do gry w finale województwa, który na przełomie kwietnia i maja być może odbędzie się w Gołdapi.

Wszystkie zespoły biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy, a trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary.

 

 

 

Powiązane artykuły