Policjanci podsumowali ferie

Zakończyły się ferie zimowe w naszym regionie. Podczas tych dwóch tygodni gołdapscy policjanci dbali o to, aby przebiegały one przede wszystkim bezpiecznie. Policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo na drogach, a policjanci pozostałych służb zadbali o to, żeby w mieście było przede wszystkim spokojnie.

 

 

 

W czasie trwania akcji „Bezpieczne Ferie 2018” funkcjonariusze prowadzili działania aby zapewnić bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas wyjazdów i powrotów z ferii.

Policjanci sprawdzali nie tylko wyposażenie i stan techniczny pojazdów, ale także wymagane dokumenty, dostosowanie przez kierowców prędkości do warunków panujących na drodze i przede wszystkim ich trzeźwość.

Przez ten dwu tygodniowy okres funkcjonariusze skontrolowali blisko 480 pojazdów, w tym 3 autokary. Wszyscy kierujący autobusami byli trzeźwi, natomiast kontrola stanu technicznego nie wykazała nieprawidłowości. Policjanci w 95 przypadkach ukarali kierowców mandatami karnymi, z czego blisko 90 było za przekroczenie dozwolonej prędkości.

W okresie ferii zimowych na drogach powiatu doszło do 13 zdarzeń, w tym 1 wypadku, w którym 1 osoba została ranna. Miało miejsce 12 kolizji.

Funkcjonariusze odwiedzali także miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży, gdzie uczestniczyli i przeprowadzali pogadanki dotyczące głównie bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Red. KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Policjanci podsumowali ferie

 1. Franek

  Jaka cisza po wpisie pt.Policjanci podsumowali ferie.
  Gdzie poginęli klakierzy i pieniacze ktorzy tak ochoczo o gromadnie dokonywali wpisów na
  Gołdap info pod komentarzem „Gołdapscy policjanci podsumowali 2017 rok „

  1. GBI

   A Ty Franek jednak nie wytrzymałeś i machnąłeś komentarz 🙂 .

 2. Franek

  Szanowny GBI Jest takie polskie przysłowie „kto pyta ten nie błądzi ” A przysłowia są
  mądrością narodów. Pozdrawiam