Pijani wsiedli za kierownicę

Gołdapscy policjanci zatrzymali na naszych drogach kolejnych kierowców, którzy wykazali się brakiem rozsądku i wsiedli za kierownicę po alkoholu. Sprawcy wkrótce odpowiedzą przed sądem.
 

 

W miniony weekend policjanci z gołdapskiej komendy zatrzymali czterech kierowców, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym uczestnikom ruchu drogowego.

Jednego z nich zatrzymano w nocy z piątku na sobotę (2/3.02.18) w Gołdapi. 36-letni obywatel Ukrainy kierował audi i na rondzie przy Placu Zwycięstwa zjechał na wysepkę, i uszkodził znak drogowy. Okazało się, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

 

Z kolei w sobotę kilka minut przed godz. 20.00 na drodze wojewódzkiej nr 651 za miejscowością Żytkiejmy (gm. Dubeninki) zatrzymano 20-letniego mężczyznę, który kierował motocyklem mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Młody mężczyzna prawa jazdy nie stracił, bo jak się okazało, w ogóle go nie posiada.

Trzeciego kierowcę zatrzymali w Gołdapi kilka minut przed godz. 2.00 w nocy z soboty na niedzielę (3/4.02.18) policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. 26-letni kierowca passata podczas badania alkomatem „wydmuchał” blisko promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Wszystkich „na podwójnym gazie” czeka wizyta w sądzie, tak samo zresztą jak ostatniego kierowcę, który w miejscowości Pogorzel w niedzielę (04.02.18) kilka minut przed godz. 9.00 został zatrzymany do kontroli przez policjantów ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości 41-laka wykazało, że ma w organizmie ponad promil alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna wsiadł za kierownicę nie posiadając do tego uprawnień.

 

Kierowco zapamiętaj!!!

·        Jazda pod wpływem alkoholu uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po drodze, pogarsza koordynację ruchową i powoduje gorsze widzenia oraz zmniejsza szybkość reakcji.

 

·        Nie ma takiego poziomu alkoholu we krwi, który nie powodowałby zaburzeń. Nietrzeźwy kierowca stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie samego, ale także dla innych uczestników ruchu.

 

·        Przemyśl konsekwencje i to, jak będzie wyglądało życie twoje i twojej rodziny, jeśli spowodujesz wypadek pod wpływem alkoholu i np. trafisz do zakładu karnego. Pamiętaj, że nawet sekunda, w której podejmiesz złą decyzję, będzie miała wpływ na całe życie twoje i bliskich.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły