Jasełka w SP w Pogorzeli

Trudno jest sobie wyobrazić przedświąteczny czas w naszej szkole bez jasełek. Wprawiają one uczniów, rodziców i pracowników szkoły w świąteczny nastrój, przypominają o tym, co najważniejsze w tych wyjątkowych świętach. W tym roku, 22 grudnia, na wysokości zadania stanęli uczniowie klasy III i IV.

 

 

 

Jasełka były bardzo nietypowe – podczas przedstawienie nie zostało wypowiedziane ani jedno słowo, nasi aktorzy chcieli dotrzeć do widza mimiką twarzy, spojrzeniem, odpowiednio dobraną muzyką, strojami i dekoracjami.

Przedstawili pantomimę. Zaproszeni goście zgodnie stwierdzili, że ta forma jasełek dała ogromną dawkę wzruszenia, przemyśleń i zadumy. Dziewczynki z klasy III i IV przebrane za śnieżynki zachwyciły wszystkich przepięknym tańcem.

Cały ten dzień był w naszej szkole wyjątkowy. Z każdej klasy dobiegały życzenia składane przez uczniów, zapach potraw wigilijnych, radosny śpiew kolęd i życzliwość, która unosiła się w powietrzu.

Karolina Dzienis, Ania Milewska i Joanna Truchan


Aktualności

Powiązane artykuły