Bezpieczne ferie z dzielnicowymi

O tym jak bezpiecznie wypoczywać podczas ferii zimowych opowiadali gołdapscy dzielnicowi podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą, która swój wolny czas spędza na terenie naszego  powiatu. Uczestnicy tegorocznych zimowisk z ciekawością słuchali rad o tym, jak unikać zagrożeń podczas zimowego szaleństwa.

 

 

 

 

 

Ferie zimowe to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Jednak w czasie ich trwania nie można zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też gołdapscy policjanci odwiedzili miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży aby porozmawiać o  ich bezpieczeństwie.

Takie spotkania odbyły się wczoraj (25.01.18r.) w Szkole Podstawowej w Dubeninkach i świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach. Uczestnicy z zaciekawieniem przysłuchiwali się dzielnicowym, którzy przypomnieli najważniejsze reguły, jakimi dzieci powinni się kierować podczas ferii oraz w kontaktach z osobami obcymi.

Policjanci przypomnieli również jak ważne jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Omówili zasady korzystania ze ścieżek pieszo – rowerowych i chodnika oraz przypomnieli o obowiązku stosowania odblasków przez pieszych poruszających po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Red. KPP Gołdap

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły