19-latek bez uprawnień odpowie za jazdę po alkoholu i zniszczenie miejskiej infrastruktury

Młody gołdapianin, który kierował samochodem mimo, że pił wcześniej alkohol, usłyszał zarzuty. 19-latek osobowym fordem uszkodził infrastrukturę miejską na Promenadzie Zdrojowej w Gołdapi. W chwili zatrzymania miał 2 promile alkoholu w organizmie.
 

 

 

Do tego zdarzenia doszło w czwartek (18.01.18) kilka minut przed godz. 9.00. Dyżurny gołdapskiej komendy skierował patrol na Promenadę Zdrojową, gdzie według zgłoszenia doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci po dotarciu na miejsce zauważyli uszkodzoną latarnię, ławkę i kosz na śmieci. W pobliżu znajdowały się także elementy karoserii pojazdu i tablica rejestracyjna.

Po ustaleniu właściciela i marki pojazdu, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania kierującego. Podczas tych czynności otrzymali informację, że na jednej z bocznych ulic miasta dwóch młodych mężczyzn pcha uszkodzone auto bez karoserii i tablic.

Na miejscu okazało się, że byli to dwaj mieszkańcy Gołdapi w wieku 18 i 19 lat. Policjanci ustalili, że to 19-latek wcześniej spowodował zdarzenie na Promenadzie Zdrojowej. Mężczyzna kierując fordem stracił panowanie nad samochodem i wjechał w latarnię, ławkę i kosz, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia, ponieważ był nietrzeźwy. Podobnie jak jego kolega, który był z nim na miejscu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu mężczyzn.19-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie, a jego 18-letni kolega blisko promil.

Policjanci nie zatrzymali 19-latkowi prawa jazdy, bo jak się okazało, mężczyzna w ogóle nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Niebawem za swoje czyny odpowie przed sądem.

Red. KPP Gołdap

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “19-latek bez uprawnień odpowie za jazdę po alkoholu i zniszczenie miejskiej infrastruktury

 1. J

  Powinien za szkody zapłacić a o prawie jazdy – zapomnieć!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Oburzony

  Chyba powinno się podnieść minimalny wiek, pozwalający robić prawo jazdy. Zresztą jak ktoś nie ma oleju w głowie to i wiek i prawo jazdy nie pomoże.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Kim

  tam codziennie wieczorem urządzane są wyścigi, policja zapewne wie ale… może to ich koledzy

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. mieszkaniec

  po co mamy monitoring,kto jest za niego odpowiedzialny, straż miejska czy firma zewnętrzna ile kosztuje jego utrzymanie i dlaczego nie spełnia wymagań ? utopił się człowiek na tężni – monitoring nie widział,ukradli lampki z choinki – monitoring nie widział, są wyścigi na promenadzie monitoring nie widzi, pijaczek kładzie latarnię monitoring nie widzi, może ktoś kto odpowiada za monitoring powinien ponieść koszty ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ryszard

   Za monitoring odpowiada burmistrz który nie zapewnił całodobowej obsługi monitoringu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. rysiek

    to żeś ryszard błysnął

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 5. Anonim

  Co to się dzieje w Starostwie i Urzędzie Pracy,ludzie pracuja na dwa etaty,a inni bo tak chca przenoszeni sa na inne stanowiska.Czas na wielkie zmiany.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...