Spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach „Bezpiecznych Ferii”

Tradycyjnie jak co roku gołdapscy policjanci przed feriami przypominali dzieciom i młodzieży ogólne zasady bezpieczeństwa i sposoby unikania zagrożeń w trakcie zimowego odpoczynku. Zbliżające się ferie to przede wszystkim okres wypoczynku i relaksu, jednak nie należy zapominać o istniejących zagrożeniach.

 

 

 

 

W ostatnim czasie na terenie Gołdapi i powiatu policjanci spotykali się z dziećmi i młodzieżą w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2018”. Funkcjonariusze w przedszkolach, szkołach podstawowych, liceach oraz szkołach zawodowych na terenie całego powiatu przypominali uczniom ogólne zasady bezpieczeństwa i sposoby unikania ewentualnych zagrożeń podczas ferii zimowych.

W starszych klasach funkcjonariusze poruszyli również zagadnienia odpowiedzialności młodych ludzi za popełniane wykroczenia lub przestępstwa. Mówili też o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.  Spotkania były również doskonałą okazją do rozmowy nad ich przyszłością, dlatego podczas spotkań mundurowi zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły