Przepis na bezpieczne ferie zimowe

Rozpoczynające się właśnie ferie zimowe to okazja do większej aktywności sportowej dzieci i młodzieży. To niezwykle ważne, by ten czas spędzić aktywnie ale przede wszystkim bezpiecznie. Trzeba pamiętać, iż zabawy na śniegu czy lodzie mogą zakończyć się wypadkiem, a w konsekwencji kontuzją czy urazem.

 

 

 

 

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3, aby ograniczyć niebezpieczeństwo takich zdarzeń, przeprowadzili pogadanki w swoich klasach. Dodatkowo w salach, jak i na korytarzach pojawiły się gazetki poruszające daną tematykę. Podsumowaniem tych działań był apel ph: „Przepis na bezpieczne ferie zimowe”, którego organizatorami byli uczniowie klasy 1 „c” i 1 „d”.

Dzieci apelowały o przestrzeganie zasad bezpiecznego zachowania się podczas ferii, o rozsądek i zakładanie kasków na stokach narciarskich, o rozwagę przy zjeżdżaniu na sankach oraz wyobraźnię przy zabawach śnieżkami. Nie zabrakło informacji na temat przepisów ruchu drogowego i noszenia odblasków. Przypomnieli numery alarmowe, o których również wspomniał pan policjant, przestrzegając aby nie traktować ich jako zabawy. Na koniec wszyscy zgromadzeni zatańczyli taniec zapraszający do zabaw na śniegu.

Mamy nadzieję, iż uczestnicy zapamiętali wszystkie dobre rady i przestrogi, wzięli je sobie głęboko do serca, a po feriach cali i zdrowi powrócą do szkoły!

Paulina Pietrzak i Iwona Poreda


Aktualności

Powiązane artykuły