Z naszego archiwum: Jako że mamy znów problem z dostawą śniegu…

Jako że mamy znów problem z dostawą śniegu to proponuję wspomnienie gołdapskich zim. Jest przynajmniej jedno zdjęcie z pamiętnej „zimy stulecia”, wizyta Telewizji Polskiej z okazji „Wędrówek Północy” i zdjęcia miasta autorstwa m.in. Adama Jackiewicza i Jana Racisa. Część fotografii już prezentowaliśmy.

 

 

 

 

Ciekawostką zdjęcie nr 008, ponieważ jest chyba z przełomu lat 89. – 90., zaś na szybach jednego ze sklepów jest logo Baltony, która na krótko w Gołdapi wówczas zagościła.

 

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Z naszego archiwum: Jako że mamy znów problem z dostawą śniegu…

 1. xyz

  Zdjęcie nr 008 . Wydaje mi się ,że zostało wykonane na początku lat 70.
  Świadczą m.in. o tym tablice informujące o 400 – leciu nadania praw miejskich miastu /1570r./ oraz 25 leciu zdobycia /wyzwolenia / miasta przez Armię Czerwoną. Tego loga „BALTONY ” nie mogę znaleźć.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Bo 008 to faktyczny podpis zdjęcia i (fakt) nie musi się jako ósme ukazać w przeglądarce. Będzie to zatem „9 z 37”. Loga Baltony są na szybach sklepu za niedawnym kantorem.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. xyz

    Ok. znalazłem logo „Baltony” na zdjęciu nr 9.Pozdrawiam.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 2. ona84

  Czy zdjęcia nr 28 i 31 – konkretnie chodzi o ujęcie domków na ul. Sikorskiego od strony „szpitalówy”, mogą pochodzić z lat 89-90 sugerując się właśnie istnieniem w owym czasie „BALTONY”?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...