Z naszego archiwum: Jako że mamy znów problem z dostawą śniegu…

Jako że mamy znów problem z dostawą śniegu to proponuję wspomnienie gołdapskich zim. Jest przynajmniej jedno zdjęcie z pamiętnej „zimy stulecia”, wizyta Telewizji Polskiej z okazji „Wędrówek Północy” i zdjęcia miasta autorstwa m.in. Adama Jackiewicza i Jana Racisa. Część fotografii już prezentowaliśmy.

 

 

 

 

Ciekawostką zdjęcie nr 008, ponieważ jest chyba z przełomu lat 89. – 90., zaś na szybach jednego ze sklepów jest logo Baltony, która na krótko w Gołdapi wówczas zagościła.

 

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Z naszego archiwum: Jako że mamy znów problem z dostawą śniegu…

 1. xyz

  Zdjęcie nr 008 . Wydaje mi się ,że zostało wykonane na początku lat 70.
  Świadczą m.in. o tym tablice informujące o 400 – leciu nadania praw miejskich miastu /1570r./ oraz 25 leciu zdobycia /wyzwolenia / miasta przez Armię Czerwoną. Tego loga „BALTONY ” nie mogę znaleźć.

  1. Bo 008 to faktyczny podpis zdjęcia i (fakt) nie musi się jako ósme ukazać w przeglądarce. Będzie to zatem „9 z 37”. Loga Baltony są na szybach sklepu za niedawnym kantorem.

   1. xyz

    Ok. znalazłem logo „Baltony” na zdjęciu nr 9.Pozdrawiam.

 2. ona84

  Czy zdjęcia nr 28 i 31 – konkretnie chodzi o ujęcie domków na ul. Sikorskiego od strony „szpitalówy”, mogą pochodzić z lat 89-90 sugerując się właśnie istnieniem w owym czasie „BALTONY”?