Uczniowie z Grabowa na największej w Polsce Wystawie Budowli z Klocków LEGO

Uczniowie z klas II-VI Szkoły Podstawowej w Grabowie pod opieką Grażyny Kudryk i Mai Zaniewskiej udali się na wycieczkę do białostockiej „Galerii Jurowieckiej” na największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego. Cała ekspozycja składa się z kilku milionów klocków i zajmuje 1300 metrów kwadratowych.

 

 

 

 

Uczniowie mieli okazję zobaczyć makietę Titanica zbudowanego z pół miliona klocków w skali 1:25, ekspozycję ” Stan wojenny” wraz z charakterystycznymi elementami tych czasów.

Ponadto uczestniczyli w fascynującej lekcji biologii Human Body oglądając modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka . Najwięcej fanów zgromadził wokół siebie Wielki Świat Star Wars wraz z perłą wystawy zbudowanym z kilkudziesięciu tysięcy klocków LEGO, 2 metrowy Star Destroyer.

Dziewczynki chętnie pozowały do zdjęcia przy ekspozycji wspaniałej tenisistki Martiny Nawratilowej, której postać zbudowana została z 50.000 klocków. Figura miała 173 cm wzrostu i robiła ogromne wrażenie na oglądających. FUN PARK Strefa Zabawy oraz Kino Edukacyjne w Białymstoku organizator wystawy stworzył miejsce do zabaw klockami Lego dla dzieci w każdym wieku.

Dzieci własnoręcznie miały okazję do stworzenia własnej ekspozycji a następnie przetestowania jej na platformach wibracyjnych. Pozostawili po sobie wpis na ścianie „do pisania klockami” to była super zabawa. Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Organizator wycieczki Grażyna Kudryk oraz wychowawca Maja Zaniewska serdecznie dziękują rodzicom za pomocą w opiece nad dziećmi podczas wycieczki do Białegostoku.

 

 

FUN PARK Strefa Zabawy, Kino Edukacyjne W Białymstoku organizator Wystawy stworzył miejsce do zabaw klockami Lego dla dzieci w każdym wieku. Na specjalnie wydzielonej powierzchni znajduje się strefa do zabaw Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. Ponadto dzieci, które własnoręcznie wybudują pojazdy będą mogły przetestować je na specjalnie przygotowanych torach zjazdowych, a wytrzymałość budowli sprawdzić na platformie wibracyjnej. Nie tylko dla dzieci przeznaczona jest ściana „do pisania klockami” tzw. Brick Wall. Dodatkową atrakcją są filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego, które można zobaczyć w naszym edukacyjnym kinie. Organizatorzy z wielką przyjemnością zawiadamiają, że Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka.

Czytaj więcej: http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/galeria-jurowiecka-wystawa-klockow-lego-w-bialymstoku-zdjecia,12606982/

 


Aktualności

Powiązane artykuły