Dzieci gościły w Wiosce Świętego Mikołaja

We wtorek 5 grudnia, pięciolatki z oddziałów przedszkolnych SP nr 3 wybraly się wraz z wychowawczyniami na spotkanie ze Św. Mikołajem. W  Pięknej Górze koło Giżycka w Ośrodku Wypoczynkowym „Gwarek” powstała Wioska Świętego Mikołaja, w której dzieci spędziły miło czas, biorąc czynny udział w programie edukacyjnym związanym ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

Nad organizacją zajęć czuwali doświadczeni instruktorzy przebrani za elfy. Na początku przedszkolaki zostały podzielone na mniejsze grupy, tak aby każde z dzieci mogło aktywnie przeżyć świąteczną przygodę.

Do każdego zespołu został przydzielony elf przewodnik, który sprawował opiekę nad grupą, tłumaczył zadania do wykonania, wprowadzał interesujące formy aktywności oraz zachęcał dzieci do wspólnej zabawy. Przedszkolaki odwiedziły piernikarnię, gdzie pod czujnym okiem pani Mikołajowej przyrządziły i udekorowały pyszne pierniki, które po upieczeniu zjadły z wielkim apetytem. Następnie, podążając za elfem, przeszły szlakiem pełnym niespodzianek, poznając przy tym różne bożonarodzeniowe tradycje.

Na placu zabaw im. Rudolfa Czerwononosego maluchy bawiły się wspaniale. Nie mogło również zabraknąć spotkania z samym Mikołajem w jego komnacie, który chętnie przyłączył się do wspólnej zabawy.

Pomysłowo zaprojektowane wnętrza, liczne choinki, wszechobecne światełka i girlandy, zachęcały do robienia zdjęć. Było świątecznie, ciekawie i wesoło. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Gołdapi. Jesteśmy pewni, że Mikołaj nas zapamiętał i odwiedzi nas podczas Wigilii w naszych domach.

Serdecznie dziękujemy przewodniczącemu Rady Rodziców Krzysztofowi Jurewiczowi za pomoc w organizacji oraz pokrycie kosztów transportu.

Wychowawczynie


Aktualności

Powiązane artykuły