Podsumowanie konsultacji w sprawie DW nr 651

Zakończyły się konsultacje dotyczące projektu rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 651 Dubeninki – Gołdap. Mieszkańcy Gołdapi złożyli aż 727 wniosków dotyczących alternatywnego wobec proponowanego przez Wojewódzki Zarząd Dróg przebiegu drogi nr 651 oraz wybudowania ciągu rowerowo-pieszego z Botkun do Pluszkiejm.

 

 

 

 

DW 651 na terenie Gołdapi będzie biec ulicami Gumbińską, Zatorową, 1-go Maja i Kolejową. Mieszkańcy wnioskowali o całkowite ominięcie miasta i poprowadzenie drogi wojewódzkiej po wschodniej stronie Gołdapi. Wszystkie 97 wniosków dotyczących tego postulatu zostało odrzucone. Zarząd Dróg Wojewódzkich swoją decyzję motywuje dużymi kosztami i czasochłonnością wykonania samej tylko analizy alternatywnego przebiegu drogi. Również prośba o przygotowanie dokumentacji projektowej ciągu rowerowo-pieszego nie została uwzględniona z powodu ograniczonych środków finansowanych i zaawansowania prac nad dokumentacją projektową. W tej sprawie wnioskowało aż 630 osób.

Konsultacje, których przeprowadzenie jest prawnym obowiązkiem inwestora, zorganizował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie przy wsparciu katowickiej spółki Complex Projekt. Na stronie www.goldap.pl publikujemy podsumowanie konsultacji nadesłane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Podsumowanie konsultacji w sprawie DW nr 651

 1. xyz

  Cyt. „DW 651 na terenie Gołdapi będzie biec ulicami Gumbińską, Zatorową, 1-go Maja i Kolejową. Mieszkańcy wnioskowali o całkowite ominięcie miasta i poprowadzenie drogi wojewódzkiej po wschodniej stronie Gołdapi. Wszystkie 97 wniosków dotyczących tego postulatu zostało odrzucone. Zarząd Dróg Wojewódzkich swoją decyzję motywuje dużymi kosztami i czasochłonnością wykonania samej tylko analizy alternatywnego przebiegu drogi.” – Brak pieniędzy na postulowany przebieg drogi. Mieszkańcy Podlasia i nie tylko będą mieli natomiast problem przez wiele dziesiątków lat i dłużej.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. ZM

  No właśnie – a ile było wniosków żeby poprowadzić drogę Zatorową i 1-go Maja?? W konsultacjach wzięło udział 727 mieszkańców powiatu i wszystkie wnioski poszły do kosza! Po co komu takie konsultacje? Co w tej sprawie zrobiły władze gminy i powiatu? Przecież to głosy Waszych mieszkańców!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. CZ

   Zdaje się, że władze gminy i powiatu nic do tego nie miały, o przyjęciu lub odrzuceniu wniosków decydował ten kto inwestycję wprowadza.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...