Pierwszy amatorski turniej kick-boxingu

W dniu sobotę 16 grudnia w Gołdapi po raz pierwszy klub „Husaria” Gołdap zorganizowała pierwszy amatorski turniej kick-boxingu w ramach realizacji projektu gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałaniu narkomani pt. „Dopala nas sport nie dopalacze”. W turnieju udział wzięło ponad 70 młodych zawodników i zawodniczek z trzech klubów: „Husaria” Gołdap, Klub „Kempo Full-Contact” Giżycko oraz „Capoeira” Gołdap.

 

 

 

Wszyscy zawodnicy mogli spróbować swoich sił na torze sprawnościowym, walkach na pałki piankowe oraz w semi-contact. Wielkie podziękowania należą się panu burmistrzowi Tomaszowi Luto za zaufanie i możliwość realizacji projektu, pani Karolinie Wasilewskiej za pomoc w organizacji oraz wszystkim innym osobom, które pomogły w organizacji imprezy.

– Jak widać udało się zrealizować mały turniej, tak naprawdę osiągnęliśmy duży sukces, bo zgromadzić ponad 70 dzieci na takim małym wydarzeniu to już jest coś. Młodzi zawodnicy mogli zobaczyć jak wyglądają wyjazdy na jakieś inne turnieje w Polskę oraz poczuć tę prawdziwą sportową rywalizację. Cały projekt który został zrealizowany i pokazuje, że w naszej gminie jest bardzo duże zainteresowanie kick-boxingiem. Jeżeli tylko będzie możliwość kontynuacji naszego pomysłu jak najbardziej będziemy chcieli aby również treningi w roku 2018 były bezpłatne dla dzieci oraz zakończone amatorskim turniejem – mówi Damian Szafran.

 


Aktualności

Powiązane artykuły