Jak na zamówienie zrobiło się biało…

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczął się jak zwykle od oficjalnego powitania, uczynili to – starosta Andrzej Ciołek i wieceburmistrz Jacek Morzy. Potem samorządowcy wspomagani przez uczniów Szkoły Muzycznej zaintonowali kolędę. Stoiska cieszyły się dużym powodzeniem niemal do końca trwania jarmarku. Można było kupić świeże choinki, ozdoby świąteczne oraz wyroby kulinarne.

 

 

 

Podczas otwarcia jak na zamówienie zrobiło się biało. Oczywiście nie byłoby jarmarku bez oprawy muzycznej, co zapewniły zespoły – ze Szkoły Muzycznej, Nadija z Bań Mazurskich oraz dzieci z Domu Świętej Faustyny. Przedszkole Samorządowe przedstawiło jasełka. Pod kierunkiem Mirosława Bobrowskiego z Domu Kultury odbywał się happening.

Stałym punktem programu Jarmarku Bożonarodzeniowego są konkursy. Jurorki (Dorota Łasica, Marzanna Wardziejewska i Iwona Zegarowicz) wytypowały najpiękniejsze stoiska i najbardziej im się spodobała prezentacja „Żytkiejmskiej Strugi”. Drugie miejsce przyznano stoisku z Galwieć, trzecie – Szkole Podstawowej w Boćwince. Wyróżniono stoisko Kozak.

Komisja konkursowa zajmowała się również najbardziej pomysłowymi przebraniami. W kategorii do 18 lat jurorki pierwsze miejsce przyznały Julii Jankowskiej, drugie miejsce zajęła Anna Kołodziejczyk, trzecie – Alicja Kołodziejczyk. Wyróżniono Elizę Zuzannę Kaszubską.

W kategorii powyżej 18 lat nagrodzono Bogusławę Kaszubską.

Fot. Ewelina Kuczyńska i redakcja

 

Powiązane artykuły