Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością

W ostatnich dniach szkoły podstawowe gminy Gołdap żyły zagadnieniami związanymi między innymi – z tolerancją, zrównoważonym rozwojem, bezpieczną energią, pokojem na świecie i równością płci. Placówki duży akcent położyły na problem przemocy rówieśniczej. Aż osiemnaście haseł związanych z tą tematyką wyeksponowano na ścianie sali gimnastycznej podczas piątkowego podsumowania Tygodnia Edukacji Globalnej zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Pogorzeli.

 

 

 

 

Główne hasło tegorocznego Tygodnia Edukacji Globalnej brzmi: „Przyszłość świata zależy od nas”. W podsumowaniu uczestniczyło osiem szkół podstawowych z gminy Gołdap.

Uczestników przywitała i wprowadziła w program – dyrektor szkoły Monika Taudul. Po tańcu integracyjnym rozpoczęły się prezentacje. Były to krótkie scenki teatralne i piosenki. Wszystkie placówki, wraz z organizatorem, potraktowały temat z dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Śpiewający uczniowie zostali dobrze przygotowani wokalnie. Natomiast każda z klas gospodarza, czyli Szkoły Podstawowej w Pogorzeli, zaprezentowała swój model miejscowości pieczołowicie wykonany w formie makiety. Autorzy duży nacisk położyli na ekologię i bezpieczną energię.

Po godzinnej prezentacji uczestnicy udali się na warsztaty. Wspólne zajęcia trwały kilka godzin.

SP w Pogorzeli realizuje projekt „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju”.

 

 

 

 

 

Powiązane artykuły