Uczniowie z SP3 na ciekawych zajęciach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich

Metody aktywizujące pracę ucznia są niezwykle popularne poprzez swoją atrakcyjną formę oraz możliwości wielozakresowego ćwiczenia różnorakich czynności intelektualnych i umiejętności praktycznych. Do metod tych niewątpliwie można zaliczyć orgiami.

 

 

 

Aby poznać tajniki znanej w Japonii od najdawniejszych czasów sztuki artystycznego składania papieru, dwudziestoosobowa grupa czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wybrała się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich.

Panie przygotowały zajęcia, w czasie których uczniowie poznali historię papieru i orgami. Prezentacja multimedialna uświadomiła uczestników wycieczki, że orgiami nie wymaga wielu materiałów. Wystarczy kawałek papieru, by można było wykonać prześliczne, delikatne figurki.

Dzieci przy odrobinie wprawy, cierpliwości i skupienia, korzystając z instrukcji na kartce i wskazówek pani prowadzącej zajęcia, wyczarowali z papieru doskonałe kształty żurawia-symbolu orgami.

Na wycieczkę pojechali uczniowie wyróżnieni w konkursie plastycznym „Jestem ilustratorem wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”, oprócz zajęć z orgami mieli przyjemność obejrzeć wystawę obrazów pani Elżbiety sowy z powiatu węgorzewskiego.

Dziękujemy paniom: Agnieszce Ozimek, Dorocie Horodko i  Annie Kuzyk za wspaniałe zajęcia w ciepłej i serdecznej atmosferze oraz panu Krzysztofowi Jurewiczowi Przewodniczącemu Rady Rodziców za pokrycie kosztów przejazdu.

Justyna Kołodziej

 


Aktualności

Powiązane artykuły