Tydzień Edukacji Globalnej w SP 5 rozpoczęty

W poniedziałek 20 listopada, 9.00 – wyruszamy z placu położonego pomiędzy Halą Basen OSiR a Szkołą Podstawową nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, naszą szkołą. Marsz na rozpoczęcie Tygodnia Edukacji Globalnej obchodzonej w tym roku pod hasłem: „Przyszłość świata zależy od nas”.

 

 

 

 

Wkraczamy tłumnie do centrum naszego miasteczka. Tu, zapewne z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, niewielu gołdapian. My idziemy z muzyką w autorskim wykonaniu, idziemy barwnym tłumem, machając balonikami i chorągiewkami, na których są kontynenty i państwa całego globu.

Wkraczamy do magistratu, podchodzimy do przechodniów, wręczając im znaczki związane z Tygodniem Edukacji Globalnej (TEG). Łączymy się z wszystkimi obchodzącymi TEG i jak oni, informujemy, że to od nas zależy, jak długo będzie nas swoimi zasobami karmić matka Ziemia, że to my jesteśmy odpowiedzialni za cały świat, a co więcej – że możemy codziennym życiem, świadomym życiem, wpływać na kształt to, co się na kuli ziemskiej dzieje.

Lider projektu EG w SP5 – Ewa Jurkiewicz

 


Aktualności

Powiązane artykuły