Podsumowanie projektów w Lisach

W niedziele 5 listopada Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Nadzieja w Lisach oraz tutejsza Ochotnicza Straż Pożarna zorganizowały wspólne podsumowanie projektów: „Bajecznie mi” i „Lisowe zajęcia”.

 

 

 

 

 

Podczas podsumowania projektu „Lisowe zajęcia” członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lisach zaprezentowali swoje działania. Były to: warsztaty majsterkowicza, piknik integracyjny, wycieczka do lasu i warsztaty wikliniarskie. Pokazali zdjęcia z wszystkich działań i prace, jakie udało się wykonać przez uczestników projektu. Wspomnieli również o ważnej akcji, jaką wykonywali w czasie pikniku, w szczególności chodzi o pierwszą pomoc, gdyż każdemu z nas może się to w życiu przydać.

Później głos zabrała przedstawicielka Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Nadzieja” w Lisach, która opowiadała o tym  co stowarzyszenie zorganizowało w ramach Projektu „Bajecznie mi”. Były to m.in.: działanie „Opowieści i bajki”, warsztaty pluszakowe, wyjazd integracyjny do kina oraz działania polegające na tworzeniu opowieści. Na podsumowaniu pokazaliśmy zdjęcia z wszystkich działań – pluszaki, napisaną przez uczestników bajkę w formie papierowej wraz z ilustracjami oraz wersję przedstawioną na żywym planie, gdyż około 20 aktorów wcieliło się w bohaterów naszej „Bajki o Królestwie Lisy”.

Przygotowania do samego przedstawienia trwały około miesiąca, gdyż sporo czasu zajęło aktorom nauczenie się roli, ponieważ niektórzy mieli naprawdę wiele kwestii w bajce. Jednak najważniejsze, że każdy mógł podejść do swojej roli w sposób swobodny i można było trochę pozmieniać scenariusz. Istotne również  było to w czym wystąpią i co ich będzie otaczało, co nie było łatwym zadaniem, gdyż to pochłonęło również dużo naszego czasu.

Dlatego pragniemy podziękować z całego serca pani Stefanii Urbańskiej za takie zaangażowanie i pomocne rady w przygotowaniu bajki. Ogromne podziękowania kierujemy również wszystkim kobietom, które przyrządzały Naszą „Ucztę Weselną” (kto był na przedstawieniu ten wie skąd się wzięła taka nazwa) i pomagały w przygotowaniu strojów i rekwizytów. Dziękujemy za zaangażowanie sołtysowi Lis, gdyż on pomagał nam w nagłośnieniu i oprawie muzycznej. Dziękujemy również widowni za gromkie brawa, które dodawały otuchy i pewności siebie.

Projekty zostały dofinansowane ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Banie Mazurskie i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Powiązane artykuły