Dwa złote medale dla warcabistów z ZPEW

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku odbył się XV Regionalny Turniej Gry w Warcaby Klasyczne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie „Warcyk 2017”. ZPEW w Gołdapi reprezentowało sześciu warcabistów, którzy od lat doskonalą swoje umiejętności na zajęciach koła warcabowego prowadzonego przez wieloletniego pracownika naszej placówki panią Zofię Dzierwę, obecnie wolontariuszkę.

Nasi zawodnicy odnieśli ogromny sukces zdobywając dwa pierwsze miejsca. W kategorii szkół podstawowych najlepszym warcabistą został Gracjan Bloda, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce wywalczył Damian Sztabiński. Tuż za podium uplasowali się Gabriel Mróz (4 msc.), Paweł Muszyński (4 msc.), Marta Pawińska (5 msc.) oraz Wiktor Karp (6 msc.).

Gratulujemy wychowankom ZPEW i pani Zofii Dzierwie!!!