Z uczniami o bezpieczeństwie

Dzielnicowy gołdapskiej komendy asp. szt. Tomasz Dobrzyński spotkał się z młodzieżą uczęszczającą do miejscowego Zespołu Szkół Zawodowych. Policjant rozmawiał o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcał również do podjęcia służby w policji informując o warunkach zatrudnienia w tej formacji.
 

 

Zajęcia jakie przeprowadził dzielnicowy w Zespole Szkół Zawodowych dotyczyły głównie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” policjant przypomniał młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa i zagrożenia związane z nieprzestrzeganiem przepisów Prawa o Ruchu Drogowym. Zwrócił również uwagę na obowiązek noszenia przez pieszych elementów odblaskowych.

Spotkanie było również doskonałą okazją do rozmowy nad ich przyszłością, dlatego dzielnicowy zachęcał do wstąpienia w szeregi Policji. Funkcjonariusz przypomniał też zebranym ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i omówił zasady jej funkcjonowania.

Red. KPP Gołdap

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły