Dobre relacje jedynym nałogiem rodziny

W ostatni wrześniowy piątek nad gołdapskim jeziorem widocznym przez oszklone ściany budynku zdrojowego Fundacja „Transgranica” w ramach 3. rodzinnego pikniku motoryzacyjnego „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” zorganizowała warsztat pod hasłem: „Dobre relacje jedynym nałogiem rodziny”, warsztat sfinansowany przez burmistrza Gołdapi Tomasza Luto z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2017.

 

 

 

Warsztat przeznaczony był dla rodziców i młodzieży (i jej nie zabrakło). Uczestniczyli w niej gimnazjaliści z klasy 2F, realizujący projekt edukacyjny „Projekt z kropką” w gołdapskiej SP 5. Uczą się oni zdrowego stylu życia
i kreatywności, którą na ww. warsztacie rozwijali dzięki kartom „Dixit”. Warto wspomnieć, iż wśród dorosłych uczestników warsztatu byli terapeuci, którzy poszerzyli swą wiedzę nt. „Bezprzemocowej/bezpiecznej komunikacji w rodzinie – według elementów programu ORE Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, zaciekawiły ich też narzędzia użyte podczas spotkania.

Wszyscy otrzymali na zakończenie pamiątkowe długopisy i inne materiały szkoleniowe.

Realizator warsztatu E. Jurkiewicz

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Dobre relacje jedynym nałogiem rodziny

  1. Czy klasa 2F gimnazjum to ta „trudna” młodzież z naszego miasta wymagająca specjalnego projektu, innych nie ma? Bo na to są te fundusze z Programu Profilaktyki i ….. Burmistrza Gołdapi. Może projektem objęto jedynie wychowanków swojej klasy? Czy tajemnicą jest wysokość wsparcia finansowego?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...