Czym jest satyna i dlaczego jest aż tak popularna?

Zarówno w branży odzieżowej, jak i tekstylnej bardzo popularnym materiałem jest satyna. Ta lekka, lejąca, miękka tkanina pościelowa ma elegancki splot atłasowy. To sprawia, że idealnie nadaje się do wykorzystania wszędzie tam, gdzie komuś zależy na jakości.

Charakterystyka satyny

Jeśli zamawiamy pościel lub odzież z satyny to musimy wiedzieć, że nadruk jaki na nią wybierzemy powinien mieć maksymalnie 156 centymetrów szerokości. Gramatura satyny wynosi bowiem 132 g/m2. Liczba nitek osnowy i wątku na 1 dm to 550 x 322 nitki. Przy wyborze satyny należy również liczyć się z tym, że po pierwszym praniu nieco zmienią się jej wymiary z długości i szerokości, o około 0,5%. Jeśli wobec tego wybieramy na stronie ctnbee.com satynę jako główny materiał, z którego będziemy chcieli wykonać pościel lub ubrania to z tym wszystkim musimy się liczyć. Produkty, które zamówimy będą nam służyć przez wiele lat. Ten rodzaj atłasu można wybrać w dowolnym kolorze. Jest przede wszystkim elegancki, stąd też jego powszechne zastosowanie. Kiedy ktoś wybiera satynę to musi być świadomy, że jest to jeden z lepszych materiałów. Wystarczy tylko potem wybrać rozmiar i kolor, by wszystko do siebie idealnie pasowało.

Satyna odzieżowa i satyna pościelowa

Można zdecydować się na wybór satyny odzieżowej, ale też i pościelowej. Ubrania z satyny świetnie nadają się na różnego rodzaju przyjęcia.
Sukienka wykonana z satyny z pewnością zwróci uwagę innych. Natomiast, najszersze zastosowanie znajduje satyna w branży tekstylnej. Tutaj bowiem można wykonać nie tylko pościel, ale również inne elementy, takie jak delikatne poszewki na poduszki zwykłe i dekoracyjne. Można dobrać drobne elementy satynowe do sypialni albo salonu i od razu zauważy się, że całe wnętrze prezentuje się jako bardziej eleganckie i komfortowe. Na dobór satyny decydują się zawsze te osoby, które wiedzą, że będą mogły dzięki temu otrzymać elegancki materiał, o szerokim wachlarzu zastosowań. To bawełna zaliczająca się do nad wyraz ekskluzywnych.


Porady

Powiązane artykuły